Фахівці ЮУАЕС взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції з культури безпеки АЕС

Вівторок, 16 Квітень, 2019 - 09:05

Фахівці Южно-Української АЕС взяли участь у ІХ Міжнародній науково-практичній конференції з культури безпеки АЕС, яка пройшла в Києві 9-10 квітня. Вони поділилися своїм досвідом роботи з питань підвищення та підтримки кваліфікації персоналу ВП ЮУАЕС, впровадження в протиаварійну діяльність підприємства Керівництва з управління важкими аваріями (КУВА), поглибленого аналізу колективних доз і реалізації заходів ALARA, а також повної реалізації комплексу постфукусімських заходів на енергоблоці №1 ЮУАЕС.

У конференції взяли участь представники Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом», відокремлених підрозділів Компанії, Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС, WANO), Представництва ЄС в Україні, спільного офісу підтримки Єврокомісії в Києві, Інституту енергетичних технологій Норвегії (IFE), Інституту ядерних досліджень Ржеж (Чехія), Шведського кваліфікаційного центру АВ, АЕС «Козлодуй» (Болгарія), Державного підприємства «Білоруська АЕС», Представництва корпорації Toshiba в Україні та ін.

Виступаючи перед учасниками Конференції, президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський визначив пріоритетність завдання з формування сильної культури безпеки як для поточної діяльності Компанії, так і в роботі, спрямованій на її перспективний розвиток. «Всі стратегічні проекти, що реалізуються Компанією, нерозривно пов’язані з підвищенням рівня культури безпеки. Адже окрім таких факторів як події технічного характеру, які легше піддаються прогнозуванню й аналізу завдяки наявності конкретних даних, ключовим для забезпечення безпеки є «людський фактор». Моделювання та мінімізація ризиків, що виникають з вини персоналу, особливо в умовах великих колективів, безпосередньо залежить від якості взаємодії між їх окремими членами. Все це вимагає від нас постійного вдосконалення підходів до реалізації принципів культури безпеки серед персоналу. Тільки так ми зможемо сформувати в колективах наших підрозділів поведінку та ставлення, що відповідає визначенню - сильна культура безпеки», - підкреслив президент Енергоатома.

У рамках ІХ Міжнародної науково-практичної конференції з культури безпеки АЕС відбулася традиційна урочиста церемонія нагородження дипломами структурних підрозділів і працівників Енергоатома в декількох номінаціях.

Зокрема, на ЮУАЕС кращим енергоблоком з культури безпеки визнано блок №1 (заступник головного інженера з експлуатації першої черги Євген Бодіков),

кращою зміною з культури безпеки - зміну «Б» (начальник зміни АЕС Сергій Павлов),

кращим підрозділом з культури безпеки - реакторний цех №1 (начальник цеху Сергій Мартищенко),

кращим керівником - лідером підрозділу - старшого начальника зміни АЕС Андрія Паляцького,

кращим наставником - провідного інженера з управління турбіною турбінного цеху №2 Володимира Дубасова,

кращим раціоналізатором - провідного інженера з розрахунків і режимів ядерно-фізичної лабораторії відділу ядерної безпеки Олександра Гевеленка,

кращим колективом/заходом з популяризації принципів з культури безпеки - навчально-тренувальний центр (заступник головного інженера з підготовки персоналу - начальник навчально-тренувального центру Олександр Занозін).

Крім цього під час Конференції за практичний розвиток культури безпеки Почесними грамотами НАЕК «Енергоатом» нагороджено заступника головного інженера з загальностанційних об'єктів Миколу Проніна, старшого начальника зміни черги Миколу Рибакова, начальника реакторного цеху №1 Сергія Мартищенка.

Грамотами Енергоатома удостоєно заступника начальника конструкторсько-технологічного відділу Володимира Гребенюка, старшого інспектора з експлуатації атомних станцій - керівника групи служби відомчого нагляду та пожежної безпеки Віктора Городецького, провідного інженера з ремонту - керівника групи відділу інженерно-технічної підтримки енергоремонтного підрозділу Зулайху Кравченко.

Листами подяки Компанії нагороджено старшого інспектора з радіаційної безпеки служби відомчого нагляду та пожежної безпеки Тетяну Іовенко, інженера з метрології І категорії лабораторії метрологічного забезпечення, підготовки виробництва та спецвимірювань служби головного метролога Дениса Салова, провідного інженера турбінного цеху №1 Антона Миронова.

 

НАЕК, УІГЗ