Блок №2 ЮУАЕС: ремонт і реконструкція

П'ятниця, 5 Квітень, 2019 - 14:42

Станом на 3 квітня (16-та доба капітального планово-попереджувального ремонту (ППР*)) на другому енергоблоці ЮУАЕС виконувалися наступні роботи:

- вивантаження активної зони реактора;

- вихороструменевий контроль теплообмінних трубок парогенератора №3;

- капітальний ремонт головного циркуляційного насоса №1;

- ремонт обладнання та арматури першого каналу системи безпеки;

- капітальний ремонт циліндра низького тиску №2;

- гідроочищення теплообмінних трубок конденсатора К-1000-60/1500.

У рамках реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС виконуються наступні заходи:

- заміна системи промислового телебачення, що дозволяє візуально контролювати стан обладнання, яке перебуває в приміщеннях, доступ до яких неможливий під час експлуатації енергоблока;

- установка вогнезатримуючих клапанів з нормованою межею вогнестійкості в місцях перетину повітровідводами припливно-витяжної вентиляції протипожежних перешкод приміщень, що містять електричне та електронне обладнання, кабельних споруд.

 

Довідково:

*Планово-попереджувальний ремонт (ППР) - проведення у заздалегідь заплановані терміни ремонту та обстеження обладнання для підтвердження його технічного стану. Під час ППР виконується також заміна та модернізація обладнання, направлені на підвищення безпеки, надійності та техніко-економічних показників роботи станції. Інша обов'язкова процедура ППР - перевантаження ядерного палива. На кожному енергоблоці АЕС ППР проводиться щорічно.

Енергоблок №2 ЮУАЕС відключено від енергосистеми України для проведення капітального планово-попереджувального ремонту тривалістю 107 діб 19 березня.

Теги: