Балансова комісія Енергоатома визнала задовільною роботу відокремлених підрозділів Компанії

Понеділок, 18 Березень, 2019 - 10:34

За підсумками 2018 року відокремлені підрозділи НАЕК «Енергоатом», до переліку яких входить Южно-Український енергокомплекс, виконали всі основні виробничі завдання. Такий висновок було зроблено учасниками засідання Балансової комісії Енергоатома, яке відбулось 14 березня у Києві.

Президент Енергоатома Юрій Недашковський у своєму вступному слові на засіданні комісії відзначив, що, незважаючи на всі труднощі, 2018 рік став для Енергоатома досить результативним, а за деякими напрямками і дуже успішним. Зокрема, він наголосив, що у 2019 рік Компанія увійшла з дуже добрими показниками виконання багатьох проектів капітального будівництва. У їхньому переліку очільник Компанії назвав два проекти, що реалізовуються на майданчику Южно-Українського енергокомплексу – проект реконструкції системи технічного водопостачання ЮУАЕС і затверджений проект добудови Ташлицької ГАЕС.

Ведучи мову про пріоритетні завдання Енергоатома, Ю. Недашковський зазначив, що головним серед них завжди було і залишається підвищення рівня безпеки експлуатації енергоблоків українських АЕС. Ця робота в основному здійснюється у рамках Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС. Згідно з Планом-графіком на 2018 рік у рамках КЗПБ було заплановано 152 заходи. З них в установленому порядку перенесено на наступний період 42 заходи, але достроково було виконано 23 заходи. Таким чином, за результатами минулого року виконано 133 заходи. Постановою Уряду від 7 листопада 2018 року внесено зміни у загальний обсяг фінансування програми, який на сьогодні становить 26 млрд 893 млн гривень власних коштів Енергоатома і 600 млн євро – кредитні кошти ЄБРР та Євратома. Заходи КЗПБ з початку її реалізації профінансовано на 22,1 мільярд гривень, коштів міжнародних кредитів вибрано на суму 208,3 мільйони євро. «Наразі перед нами стоїть завдання у встановленому порядку продовжити термін виконання КЗПБ з 2020 року до 2023 року, погодивши це продовження на рівні Уряду і кредиторів. Причини перенесення виконання програми є об’єктивними, адже фінансування КЗПБ за рахунок кредитних коштів розпочалось лише у другій половині 2015 року. Наше завдання – виконати усі заходи КЗПБ у визначений термін», - пояснив Юрій Недашковський.

Серед проблемних для Енергоатома питань, які з 2018 року перейшли і у поточний, президент Компанії окремо відзначив дефіцит тарифу на відпуск електроенергії з АЕС, який у 2019 році становить 22,8 млрд грн. «Це наша проблема, і, на жаль, вона буде існувати до того моменту, коли в повному масштабі почне працювати нова модель енергоринку. Наразі тарифи теплових електростанцій в 3,3 рази вищі, ніж тариф для АЕС – такого дисбалансу немає більше ніде в світі», - констатував Юрій Недашковський. Це призвело до того, що для  фінансування стратегічно необхідних для України проектів та забезпечення своєї виробничої діяльності, у зв’язку з наявним рівнем розрахунків за електроенергію, Компанія змушена була залучати кредитні ресурси.

Проблема формування НКРЕКП дефіцитного тарифу для НАЕК «Енергоатом» також серйозно вплинула на соціальний напрямок, зокрема – будівництво соціального житла. У зв’язку з чим у звітах відокремлених підрозділів було констатовано, що вимушене зниження рівня соціального забезпечення мало наслідком звільнення за власним бажанням з сервісних підрозділів близько 10% унікальних фахівців з високою кваліфікацією. Це призводить до неможливості нарощувати темпи імпортозаміщення та підвищення якості ремонтних робіт.

Підсумовуючи результати засідання Балансової комісії, Юрій Недашковський привітав колективи відокремлених підрозділів з успішним виконанням основних завдань 2018 року та подякував за виконану роботу. Разом з тим очільник компанії наголосив, що 2019 рік буде напруженим для Енергоатома за багатьма напрямками діяльності. «Ми входимо в нову модель ринку, на який покладається дуже багато сподівань, і готуватись до цього мають усі підрозділи Енергоатома, адже ми єдина Компанія. Лише завдяки злагодженій роботі ми зможемо зайняти провідне місце у новому ринку, реалізовуючи найякіснішу та екологічно чисту електроенергію за достойною ціною. Дуже напруженою буде і основна діяльність, адже той графік виробництва електричної енергії на 2019 рік, який був доведений Компанії без урахування затвердженого раніше графіка ремонтних кампаній на АЕС, вимагає скорочення термінів ремонтів та їх жорсткого виконання. Тому нам доведеться проходити практично весь рік на тому ж рівні як і найбільш напружені осінньо-зимові місяці», - наголосив президент Енергоатома. Він висловив впевненість, що завдяки злагодженій та наполегливій праці колективів усіх відокремлених підрозділів Компанії виробничу програму Енергоатома на 2019 рік буде виконано.

НАЕК