ЦИТАТА ДНЯ

Середа, 13 Березень, 2019 - 12:52

Заступник генерального директора з капітального будівництва ВП ЮУАЕС Юрій ФОМІН про затвердження проекту добудови Ташлицької ГАЕС:

«12 березня затверджено проект добудови Ташлицької ГАЕС. Слід сказати, що це вже третє перезатвердження проекту гідроакумулюючої станції, будівництво якої ми розпочали в 1980-му році. Ми самі говорили і говоримо: це було в іншій державі - Радянському Союзі, і за цей час багато води спливло, багато чого змінилося в нормативній базі. І ми все це відстежуємо, щоб наш проект відповідав усім вимогам сучасності. Як я вже сказав, ми його втретє актуалізували, привели у відповідність до нових правил і вимог.

Цьому передувала велика підготовча робота. У 2017 році ми втретє провели комплексну державну експертизу, а весь минулий рік ми присвятили узгодженню з профільними міністерствами - фінансів, економіки, регіонального розвитку, юстиції, охорони навколишнього природного середовища і нашим профільним міністерством енергетики та вугільної промисловості.

Сьогодні роботи зі спорудження та введення в експлуатацію 3-го агрегату ГАЕС  вийшли на фінішну пряму. Наступного року, року 40-річчя початку будівництва, це цілком реально. За погодженням з Міністерством охорони навколишнього середовища, в процесі добудови гідроагрегату №3 ми керуватимемося вже виконаною оцінкою впливу на довкілля на існуючих позначках горішнього та низового водосховищ. Іншими словами, нам дозволено добудувати та ввести в експлуатацію 3-й агрегат на позначці Олександрівського водосховища 16 метрів. Це дуже принципово!

Що стосується четвертого, п’ятого та шостого агрегатів, то нинішнім проектом нас зобов’язали виконати екологічну експертизу впливу на довкілля під час експлуатації Ташлицької ГАЕС на позначці Олександрівського водосховища 20,7 метра, відповідно до Закону «Про оцінку впливу на довкілля».

Офіційно заявляю, що процес підняття рівня водосховища проходитиме згідно з законодавством, з дотриманням усіх процедур - від початку до кінця. Підсумки оцінки впливу на довкілля буде опубліковано в ЗМІ, розміщено на сайті природоохоронного міністерства. Усі кроки узгоджуватимуться з громадськістю. І лише після того, як усі думки буде враховано, прийматиметься рішення: піднімати чи не піднімати рівень водосховища.

Тому я підкреслюю: ніхто самодіяльністю та партизанщиною займатися не збирається - ні я, ні мої колеги, ні моє керівництво. Ми в жодному разі не порушуватимемо закони».

Теги: