Теплову потужність другого енергоблока Южно-Української АЕС підвищено на 1,5%

Середа, 6 Березень, 2019 - 13:01

6 березня енергоблок №2 Южно-Української АЕС виведено на рівень теплової потужності 3045 МВт, що відповідає 101,5% проектної потужності.

Головний інженер ВП ЮУАЕС Микола Феофентов пояснює: «Специфікою цієї модифікації для енергоблока №2 в порівнянні з «пілотним» першим южно-українським «мільйонником», де вже успішно завершено дослідну експлуатацію на потужності 3045 МВт, є «змішана» активна зона, до складу якої входять тепловиділяючі збірки компаній «Вестінґауз» і «ТВЕЛ». Завдяки зусиллям фахівців відділу ядерної безпеки та служби аналізу безпеки Южно-Української АЕС, а також нашій науковій підтримці - центру проектування активних зон Харківського фізико-технічного інституту, було розроблено необхідні обґрунтовуючі матеріали. Після проходження державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки в Державному науково-технічному центрі з ядерної та радіаційної безпеки ці матеріали погоджено Держінспекцією ядерного регулювання України. І ось сьогодні, 6 березня, оперативний персонал приступив до виконання графіка освоєння потужності 3045 МВт на енергоблоці №2».

45 надпроектних теплових мегават потужності дозволяють отримати близько 15 додаткових електричних мегават з енергоблока. «Реалізація цієї ідеї та планів дозволяє компанії «Енергоатом», а у результаті і нашій країні отримати додаткові мегавати, які внесуть свою частку у енергобезпеку України. Це важливий, потрібний і дуже своєчасний крок», - підкреслює Микола Феофентов.