Енергоатом і Турбоатом уклали угоду щодо закупівлі конденсатора для енергоблока №3 Южно-Української АЕС

Понеділок, 18 Лютий, 2019 - 12:14

Державні підприємства НАЕК «Енергоатом» і АТ «Турбоатом» у рамках програми імпортозаміщення уклали угоду щодо закупівлі конденсатора для енергоблока №3 Южно-Української АЕС. Таким чином відбувається заміщення обладнання для швидкохідних турбін, розроблених Ленінградським металічним заводом, на сучасне українського виробника АТ «Турбоатом» – світового лідера з виробництва тихохідних турбоустановок.

Угоду про погодження істотних умов договору на виготовлення та постачання конденсатора «блочно-модульного» виконання з трубними системами із корозійностійкого матеріалу турбоустановки К-1000-60/3000 для енергоблока №3 Южно-Української АЕС підписали генеральний директор «Турбоатома» Віктор Суботін і директор підрозділу «Атомкомплект» НАЕК «Енергоатом» Андрій Майстренко. Крім того підписано доповнення до Програми участі АТ «Турбоатом» у постачаннях устаткування для АЕС України на п'ятирічний термін - до 2022 року. Документ підписали президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський і Віктор Суботін. Підписання відбулось за участі президента України Петра Порошенка в рамках урочистого заходу, присвяченого 85-річчю «Турбоатома».

У складі делегації НАЕК «Енергоатом» в урочистих заходах брав участь генеральний директор ВП ЮУАЕС Володимир Лісніченко. Він зазначає: «Співпраця колективів Южно-Української атомної станції та «Турбоатома» розпочалася з перших років будівництва АЕС. Турбіну потужністю 1 млн кВт для першого енергоблока створювали в цехах виробничого об'єднання атомного турбобудування «Харківський турбінний завод», на базі якого згодом виріс «Турбоатом». Це була перша в країні турбіна мільйонної потужності. З того часу «Турбоатом» залишається одним з пріоритетних постачальників устаткування для реконструкції та модернізації наших енергоблоків».

 

Додатково:

Експлуатація конденсаторів К-38080 «блочно-модульного» виконання на третьому енергоблоці Запорізької АЕС продемонструвала: нове обладнання виробництва АТ «Турбоатом» істотно підвищує ефективність енергоблока за рахунок виробництва додаткової електроенергії та зниження витрат на ведення водно-хімічного режиму. Компанія «Енергоатом» висунула реалізований спільно з «Турбоатомом» проект на здобуття Державної премії в галузі науки і техніки за 2018 рік. 5 листопада 2018 року відбулося засідання Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки. На засіданні шляхом голосування було прийнято рішення рекомендувати спільний проект АТ «Турбоатом» та НАЕК «Енергоатом» з розробки нового покоління конденсаторів для українських АЕС на присудження Державної премії в галузі науки і техніки 2018 року.

НАЕК, УІГЗ ВП ЮУАЕС

фото АТ «Турбоатом»