На Ташлицькій ГАЕС завершено річну ремонтну кампанію

П'ятниця, 10 Серпень, 2018 - 11:33

Гідроенергетики Ташлицької ГАЕС завершили річну ремонтну кампанію 2018 року на основному обладнанні. «Планово-попереджувальні ремонти обох агрегатів гідроакумулюючої станції виконано. Станом на сьогодні Ташлицька ГАЕС готова до роботи в період осінньо-зимового максимуму навантаження», - констатує головний інженер каскаду ГЕС-ГАЕС ВП ЮУАЕС Сергій Музиченко.

Ремонтні роботи на агрегатах ТГАЕС тривали, починаючи з червня. Обсяг виконаного значний. Здійснено поточні ремонти гідрогенераторів-двигунів з заміною ущільнювального матеріалу статорів генераторів, поточні ремонти гідротурбін та додаткові роботи з заміни вузлів охолоджувального обладнання. Відремонтовано допоміжне обладнання гідроагрегатів. Відновлено працездатність систем релейного захисту та автоматики. Здійснено ремонт проточної частини тунельного водоводу гідроагрегату №2.  

Паралельно з ремонтами гідроагрегатів виконано необхідні ремонтні роботи на високовольтній лінії 330 кВ «Ташлик-1», що з’єднує ТГАЕС з Южно-Українською атомною станцією. Серед іншого тут завершено обладнання траверс електроопор у районі ставка-охолоджувача ЮУАЕС механічними відлякувачами птахів. Необхідність їх застосування викликана тим, що, полюючи на рибу, пернаті часто використовували опори та грозозахисні троси повітряних ліній у якості місць для посадки. А їх активна життєдіяльність призводила до коротких замикань і технологічних порушень. Перші відлякувачі було встановлено 2014 року. Доказом їхньої ефективності слугує той факт, що за останній рік аварійних відключень через птахів не було.

За інформацією С.Музиченка, з вибором часового проміжку для ремонту лінії «Ташлик-1» виникли певні труднощі. Диспетчери об’єднаної енергосистеми певний час не давали дозволу на його виконання, бо відключення лінії автоматично призводить до зупинки обох гідроагрегатів Ташлицької ГАЕС. А енергосистема не могла дозволити собі залишитися без регулятора навантаження в південному енергосекторі. Та все ж час було виділено. Розуміючи важливість дорученої справи, фахівці каскаду ГЕС-ГАЕС та залучених підрядних організацій замість 10 відведених діб впоралися з поставленим завданням за 4 дні. «Все, що було заплановано, виконано в штатному режимі. Завдяки умілим та консолідованим діям персоналу ГАЕС і підрядників вдалося скоротити ремонт не лише лінії «Ташлик-1», а й на добу раніше встановленого терміну ввести в роботу гідроагрегат №1 гідроакумулюючої станції», - зазначає головний інженер каскаду ГЕС-ГАЕС Южно-Українського енергокомплексу.

Теги: