На пристанційному майданчику ЮУАЕС запрацював новий паркінг для велосипедів

Середа, 1 Серпень, 2018 - 07:50

На пристанційному майданчику Южно-Української АЕС сьогодні запрацював новий велосипедний паркінг. Його оснащено навісом і розраховано на 15 одиниць вело- та мототранспорту. Необхідність організації спеціалізованих паркувальних місць обумовило зростання кількості працівників підприємства, які віддають перевагу цьому екологічно чистому виду транспорту.

«Конструкцію парковки було виготовлено та встановлено силами працівників управління соцкультпобуту атомної станції за півтора місяця, - коментує начальник цеху господарського забезпечення ВП ЮУАЕС Валентин Слободянюк. - Якщо наповнюваність майданчика буде високою, в майбутньому можна буде подумати про збільшення кількості паркувальних місць. А я вважаю, що така необхідність виникне, тому що працівники станції все частіше пересідають з машин на велосипеди. Найактивніше, звичайно, це робить молодь».

Ідея організації нових паркувальних місць на території АЕС належить прихильникам здорового способу життя. Їхню ініціативу підтримав генеральний директор підприємства Володимир Лісніченко. До цього дня южно-українські атомники, які діставалися до роботи на велосипедах, користувалися двома тимчасовими стоянками. Деякі господарі двоколісних транспортних засобів паркувалися під деревами.

На думку одного з засновників Громадської організації «Асоціація велосипедистів Южноукраїнська», інженера служби відомчого нагляду та пожежної безпеки ВП ЮУАЕС Романа Яворського, поява на території атомної станції сучасного велопаркінгу - позитивний крок на шляху розвитку велоруху в місті-супутнику АЕС і на підприємстві, зокрема. «На мою думку, нова парковка для велосипедів дуже актуальна для южноукраїнців, тому що відстань від міста до підприємства ідеальна для пересування на велосипеді», - впевнений Роман.

Організувати сучасний паркінг для працівників Южно-Української АЕС, які приїжджають на роботу на велосипедах, - одна з ідей Романа, яку він озвучив на конкурсі наукових доповідей молодих фахівців ВП ЮУАЕС. У числі його пропозицій також створення велоінфраструктури в місті атомників.