На ЮУАЕС надійшли заставні деталі агрегатів насосної станції бризкальних басейнів

Понеділок, 16 Липень, 2018 - 11:29

На майданчик Южно-Української АЕС надійшли заставні деталі агрегатів насосної станції бризкальних басейнів, що будуються в рамках проекту реконструкції системи техводопостачання атомної станції. Найближчим часом розпочнеться підготовка будівельної частини під їх монтаж. Про це було повідомлено 13 липня на засіданні оперативного штабу з реалізації проекту «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1...3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах Южно-Української АЕС».

Представник італійського заводу-виробника насосного обладнання «Termomeccanica Pompe» Оксана Цикаленко зазначила, що на южно-український майданчик з Румунії вже надійшли статорні частини агрегату, днями чекають надходження чотирьох з п'яти електродвигунів «Hyundai». На сьогодні в порту Южний проходить їх завантаження на автотранспорт. «Це було досить складне постачання негабаритних частин, і воно успішно виконано», - підкреслює О.Цикаленко. Вона також проінформувала, що до кінця липня завод-виробник поставить на ЮУАЕС ще три з п’яти комплектів устаткування для насосних агрегатів, виготовленого в Італії. Решту - в жовтні. До комплекту входять внутрішній вал, ротор і безпосередньо робоче колесо з лопатками.

Головний зразок насосного обладнання, яке поставляє «Termomeccanica Pompe», на початку липня успішно пройшов випробування на стенді заводу в місті Ла Спеціа (Італія). У складі приймальної делегації були представники Южно-Української АЕС і НАЕК «Енергоатом». За словами представника заводу, випробування першого насосного агрегату були здійснені відповідно до програми, затвердженої НАЕК «Енергоатом». У їх результаті отримано підтвердження, що насос відповідає всім параметрам і характеристикам.

Під час засідання оперативного штабу, яке проходило під головуванням віце-президента НАЕК «Енергоатом» Айдина Айсіна, обговорювалася також процедура збирання насосних агрегатів на будівельному майданчику. Представник заводу-виробника зазначила, що спочатку планувалося проведення горизонтального збирання, проте, оскільки ця процедура більш витратна за часом і вимагає використання штатного кранового обладнання, приймальна комісія вирішила, що з метою оптимізації процесу буде проведено вертикальне збирання насоса. «Це означає, що робитиметься поетапне формування насоса, - уточнює О.Цикаленко. - Цей варіант на сьогодні найприйнятніший». Збирання-монтаж насосних агрегатів планується виконати з залученням фахівців ТОВ «Юг-СГЕМ» за участю шеф-інженера заводу-виробника безпосередньо на будівельному майданчику бризкальних басейнів. Фірма «Юг-СГЕМ» має досвід виконання аналогічних робіт на Ташлицькій ГАЕС.

Учасники засідання також розглянули хід виконання будівельних робіт, конкурсних торгів з закупівлі великогабаритного та силового обладнання, придбання та монтажу магістральних трубопроводів.

Підбиваючи підсумок наради, віце-президент НАЕК Айдин Айсін резюмував: «На сьогоднішньому засіданні штабу ми відповіли на одне з головних питань: як збиратимемо насоси? Визначили виконавця робіт і погодили шеф-монтаж з фірмою-постачальником устаткування. Ще потрібно зазначити, що сьогодні представники штабу констатували практично повне дотримання термінів виконання запланованих робіт, а за деякими пунктами директивного графіка випередження термінів виконання становить від 2-ох діб до 2-ох місяців. Необхідно віддати належне генеральному підрядчику та службам Южно-Української станції в тому, що ті пункти, де фіксувалося відставання, були надолужені. А що стосується постачань основного обладнання - насосів, то, як завірили представники постачальника «Termomeccanica Pompe» і «Атомкомплекта», вони теж зроблять усе можливе, аби не зірвати встановлені терміни».

Додатково:

Проект «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1..3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах Южно-Української АЕС» затверджено Кабінетом Міністрів України на початку 2016 року. Його реалізація дозволить уникнути втрат виробництва електроенергії на ЮУАЕС через високу температуру циркуляційної води та зняти обмеження потужності южно-українських енергоблоків, викликані недостатньою охолоджувальною здатністю Ташлицького водосховища в спекотні літні періоди.

Реконструкція системи техводопостачання ЮУАЕС передбачає реалізацію трьох проектів: будівництво 5 бризкальних басейнів, облаштування струменеспрямовуючої споруди (завіси) в акваторії Ташлицького водосховища, а також комплексу споруд для заповнення та підживлення водойми-охолоджувача.

Практичну реалізацію проекту реконструкції системи техводопостачання ЮУАЕС розпочато в середині березня 2016 р. Оперативний штаб створено наказом президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського для вирішення всіх критичних питань, що виникають під час будівництва.

Практическая реализация проекта реконструкции системы техводоснабжения ЮУАЭС началась в середине марта 2016 года. Оперативный штаб создан приказом президента ГП НАЭК «Энергоатом» Юрия Недашковского для решения всех критических вопросов, возникающих в ходе строительства.