ЦИТАТА ДНЯ

П'ятниця, 6 Липень, 2018 - 16:44

Валерій Бойко,

заступник начальника гідротехнічного цеху з експлуатації гідротехнічних споруд каскаду ГЕС-ГАЕС щодо ремонту дренажів у технологічних приміщеннях Ташлицької ГАЕС і  усунення фільтраційних протікань:

«Роботи з усунення фільтраційних протікань у технологічних приміщеннях будівлі Ташлицької ГАЕС є плановими і проводяться щорічно. Метою цих робіт є зменшення або остаточне припинення надходження фільтраційної води скрізь бетонний масив будівлі до внутрішніх приміщень.

На практиці фільтрація води в гідротехнічних спорудах завжди існує і тому проектами для всіх гідротехнічних споруд передбачається її організоване відведення за допомогою дренажних систем. Дренажна система - це мережа закладених у бетонному масиві споруди труб і відкритих водовідвідних лотків у приміщеннях будівлі. За допомогою цієї системи вся вода, що потрапляє до внутрішніх приміщень будівлі, збирається та відводиться в спеціально передбачені проектом резервуари, з яких згодом відкачується за допомогою насосів за межі будівлі.

Залежно від пори року інтенсивність процесу змінюється. У осінньо-зимовий період величина фільтрації збільшується в силу більшого розкриття пір у бетоні, тріщин у скельній основі споруди та розкриття температурно-осадових швів самої будівлі, а у весняно-літній період усе відбувається навпаки.

Для чого потрібний ремонт? Передусім для того, щоб очистити канали від хімічних домішок і мулових часток, які приносить з собою фільтраційна вода. З часом це сміття осідає і засмічує канали, тим самим погіршуючи прохідність усієї дренажної системи в цілому. Для їх очищення і передбачається проведення планово-технологічних ремонтів цих комунікацій. Проведення робіт регламентується нормативними документами та затвердженими правилами експлуатації гідротехнічних споруд. Це абсолютно штатна ситуація».