Фахівці ВП ЮУАЕС візьмуть участь у приймальних випробуваннях обладнання для бризкальних басейнів

Субота, 23 Червень, 2018 - 09:46

На початку липня робоча комісія в складі фахівців ВП ЮУАЕС і ДП «НАЕК «Енергоатом» на майданчику італійського заводу-виробника насосного обладнання «Termomeccanica Pompe» здійснить приймальні випробування одного з п'яти насосів для бризкальних басейнів, що будуються в рамках проекту реконструкції системи техводопостачання атомної станції. Про це було повідомлено 22 червня на засіданні оперативного штабу з реалізації проекту «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1...3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах Южно-Української АЕС».

«Умови контракту з «Termomeccanica Pompe» передбачають, що один з п'яти насосів буде зібраний на їх майданчику, - пояснила керівник Дирекції з інвестицій і перспективного розвитку ДП «НАЕК «Енергоатом» Тетяна Амосова. - Наша робоча група виконає прийняття працюючого насоса в зборі. Після цього насос буде розібрано, і разом з іншими направлено на южно-український майданчик».

Засідання оперативного штабу пройшло під головуванням віце-президента НАЕК «Енергоатом» Айдина Айсіна. У його перебігу обговорювалася реалізація графіка робіт і стан розробки проектної документації. Детально зупинилися на питаннях підписання додаткової угоди з заводом-виробником «Termomeccanica Pompe» про постачання заставних частин для всіх п'яти насосних агрегатів бризкальних басейнів, а також забезпечення участі шеф-інженера в монтажі помпових агрегатів на южно-українському майданчику. Постачання заставних деталей очікується на початку липня. Після цього розпочнеться їх монтаж на позначці «-12» будівлі насосної станції і, як стверджують фахівці, побоювань у зриві цих робіт немає.

Учасники засідання також розглянули хід виконання будівельних робіт, конкурсних торгів з закупівлі великогабаритного та силового обладнання, терміни придбання і монтажу магістрального трубопроводу.

Підбиваючи підсумок наради, віце-президент НАЕК Айдин Айсін констатував, що в цілому роботи йдуть у директивному графіку і, звертаючись до присутніх, додав: «Від кожного з учасників залежить загальна робота проекту. Чимало технологічних питань, які обумовлені термінами виконання робіт, правильністю рішень, оперативними постачаннями. Чим ближче до завершення цього етапу, тим більше ми маємо бути скоординовані та розуміти один одного».

 

Додатково:

Проект «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1..3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах Южно-Української АЕС» затверджено Кабінетом Міністрів України на початку 2016 року. Його реалізація дозволить уникнути втрат виробництва електроенергії на ЮУАЕС через високу температуру циркуляційної води та зняти обмеження потужності южно-українських енергоблоків, викликані недостатньою охолоджувальною здатністю Ташлицького водосховища в спекотні літні періоди.

Реконструкція системи техводопостачання ЮУАЕС передбачає реалізацію трьох проектів: будівництво 5 бризкальних басейнів, облаштування струменеспрямовуючої споруди (завіси) в акваторії Ташлицького водосховища, а також комплексу споруд для заповнення та підживлення водойми-охолоджувача.

Практичну реалізацію проекту реконструкції системи техводопостачання ЮУАЕС розпочато в середині березня 2016 р. Оперативний штаб створено наказом президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського для вирішення всіх критичних питань, що виникають під час будівництва.