Пам'яті видатного атомника Заплатіна Володимира Григоровича

Четвер, 21 Червень, 2018 - 16:28

Пішов з життя Заплатін Володимир Григорович - чудова людина, видатний атомник, завзятий і принциповий у відстоюванні виробничих інтересів. Більшу частину свого життя він присвятив атомній енергетиці, понад 20 років - Южно-Українському енергокомплексу. Усі роки Володимир Григорович мав незаперечний авторитет серед колег-енергетиків. Він підкреслював, що його завжди переповнювала гордість за справу, якій присвятив життя.

Володимир Григорович - один з тих, з чиїм ім'ям нерозривно пов'язана історія будівництва, пуску та експлуатації Южно-Української АЕС, а також розбудова та розвиток її міста-супутника Южноукраїнська. Він приїхав на будівництво атомної станції 1980 року - в розпал монтажних і налагоджувальних робіт на першому «мільйоннику». На посаді заступника начальника цеху теплової автоматики і вимірювань займався наглядом за монтажем і прийманням у експлуатацію обладнання. З 1984 року очолював цей підрозділ. 1993 року Володимир Григорович став заступником головного інженера з експлуатації другої черги і за 6 років - 1999-го - був призначений на посаду головного інженера ВП ЮУАЕС, де працював до листопада 2003 року.

Діяльність талановитого керівника та атомника було відзначено як на Южно-Українській АЕС, так і у ВП «Атомнергомаш», де він працював до 2005 року.

За багаторічну, самовіддану працю, вагомий особистий внесок у розвиток атомної енергетики і Южно-Українського енергокомплексу Володимир Григорович неодноразово був відзначений високими нагородами: знаками «Почесний працівник Мінатоменерго СРСР», «Заслужений енергетик України», почесними грамотами Мінпаливенерго, Миколаївської облдержадміністрацїї та ін.

Володимир Григорович помер на 77-му році життя. Його життєвий і трудовий шлях назавжди залишиться яскравою сторінкою в історії атомної енергетики України та Южно-Українського енергокомплексу, зокрема. Його справу продовжують наступники - ті, кого він учив жити та працювати. Вони, в свою чергу, дають путівку в життя новим фахівцям-атомникам.

Колектив і адміністрація ВП ЮУАЕС висловлюють глибоке співчуття рідним, близьким і колегам Заплатіна Володимира Григоровича.