ЦИТАТА ДНЯ

Понеділок, 11 Червень, 2018 - 09:18

Заступник начальника гідротехнічного цеху

каскаду ГЕС-ГАЕС ВП ЮУАЕС Андрій Гнезділов про межень, що наступила:

            «Ситуація в нинішньому році змістилася в бік маловоддя приблизно на 3 тижні. Нині рівень Олександрівського водосховища 15,2 метра.  Минулого року ми досягли такого показника 26 червня. Це означає, що межень прийшла раніше.

Фахівці-гідрологи констатують, що ситуація не просто складна, а дуже складна. Якщо не підуть дощі, для забезпечення санітарного попуска 17 кубометрів на секунду Олександрівське водосховище буде спрацьоване до 14,6 метра. Наступний щабель - 14,35 метра.  За рівня нижче 14,35 метра розглядатиметься питання про зупинку Ташлицької ГАЕС. А це означає: енергосистема втратить регулюючі потужності, стане менш стійкою.

            Вкотре гідрологічна ситуація показує, що треба все ж мати додаткову ємність, яка забезпечила б достатній запас води. І вкотре ми кажемо: його можна створити, піднявши рівень Олександрівського водосховища до позначки 20,7 метра. Скажу більше, було виконано розрахунок стосовно того, чи можна було дозаповнити водосховище у весняну повінь цього року. Відповідь - так.  Снігу взимку було досить багато, танув він досить дружно. Максимальні показники паводкової витрати досягали 145 кубометрів на секунду. Робота двох агрегатів Олександрівської ГЕС давала б скид 90 кубів щосекунди. За рахунок різниці можна було б дозаповнити водосховище і ще пропустити транзитом до Чорного моря 1 мільйон кубометрів води. Але, на жаль, поки це залишається лише розрахунками».