ЦИТАТА ДНЯ

П'ятниця, 8 Червень, 2018 - 16:58

Головний інженер каскаду ГЕС-ГАЕС ВП ЮУАЕС Сергій Музиченко про критичну витрату річки:

            «Ситуація сьогодні по річці дуже напружена. Цього тижня приплив води в Олександрівське водосховище досяг найнижчого показника з початку нинішнього року - 5,9 кубометра на секунду. При цьому ми повинні скидати з Олександрівського водосховища в пониззя ріки 17 кубів води щосекунди. І ми цю вимогу виконуємо. Для забезпечення приписаного скиду за попередню добу спрацювали практично 7 см рівня водосховища.

            За інформацією Басейнового управління водними ресурсами річки Південний Буг різке зменшення припливу води до Олександровського водосховища пов'язане з тим, що для ремонту щитів греблі Первомайської ГЕС свого часу було спорожнено водосховище цієї гідроелектростанції. Ремонтні роботи завершено в понеділок, і увесь поточний тиждень тривало заповнення водойми (для цього навіть спрацювали 2 мільйони кубів з Гайворонського водосховища). Тобто, основна вода припливу затримувалася в Первомайському водосховищі.  На сьогодні його заповнення практично завершене і ми чекаємо, що вже найближчими днями витрата річкової води нижче Первомайської ГЕС, а отже, приплив в Олександрівське водосховище, збільшиться.

Проте, назвати ситуацію спокійною я не можу. Вже сьогодні зрозуміло, що на нас чекає сухе і дуже маловодне літо.

А на завершення хочу сказати, що сьогоднішня ситуація в місті Первомайськ, один з водозаборів якого через зниження рівня водосховища Первомайської ГЕС повністю припинив роботу, наочно демонструє, що може статися, коли в річці немає води. А наше Олександрівське водосховище здатне і готове створити  її достатній запас, аби в період літнього безводдя забезпечити цією водою пониззя Південного Бугу. Для цього рівень Олександрівського водосховища має бути піднятий до позначки 20,7 метра».