«Якщо я стану електриком, я зможу працювати на атомній станції?», -

Четвер, 7 Червень, 2018 - 08:18

мружачись від яскравого сонця, запитує в екскурсовода семикласник Олександрівської середньої школи Вознесенського району. Він разом зі своїми однокласниками 1 червня побував з екскурсією на об'єктах Южно-Українського енергокомплексу - єдиного вітчизняного комплексу, в складі якого у одній зв'язці працюють АЕС, ГЕС і ГАЕС. Такий подарунок до Дня захисту дітей школярам зробили їхні батьки.

Під час екскурсії семикласники побували на декількох майданчиках: пристанційному Южно-Української АЕС, оглядовому Ташлицької ГАЕС і будівельному бризгальних басейнів, що споруджуються в рамках реалізації проекту реконструкції техводопостачання ЮУАЕС. «Я була просто в захваті від дітей, - зазначає фахівець управління інформації та громадських зв'язків (УІГЗ) ВП ЮУАЕС Світлана Дідик, яка проводила екскурсію для олександрівських школярів. - Вони були обізнані про те, що таке атомна станція, знали історію будівництва Ташлицької гідроакумулюючої електростанції та для чого будуються бризкальні басейни. Річ у тім, що бабуся однієї дитини була безпосередньою учасницею будівництва ГАЕС і Олександрівської ГЕС, а батько іншої нині працює на будівництві бризкальних басейнів. Мені навіть не довелося пояснювати призначення об'єктів, - діти вже все знали з оповідань рідних і анімаційного фільму, який подивилися на офіційному сайті Южно-Українського енергокомплексу. Вони приїхали на екскурсію не просто весело провести час, а щоб побачити масштаби цих об'єктів, дізнатися щось нове. І були вражені побаченим. Ставили чимало запитань про безпечну експлуатацію АЕС, про те, як спрацьовує захист енергоблоків під час землетрусів, а також яку професію треба опанувати, аби працювати на атомній станції».

Слід зазначити, що зацікавленість юних гостей цим не обмежилася. Після відвідування інформаційного центру АЕС, де учні Олександрівської школи взяли участь у захоплюючому енергоквесті, переглянули пізнавальний фільм про Бузький гард і поговорили про збереження природного середовища, вони з оглядового майданчика меморіального комплексу Южноукраїнська вирішили подивитися на пороги Південного Бугу.

Прощаючись з Южно-Українським енергокомплексом, семикласники пообіцяли, що згодом неодмінно повернуться сюди, щоб дізнатися ще й про те, як на повномасштабному тренажері блочного щита управління АЕС оперативний персонал вчиться управляти реактором і як ядерний енергоблок влаштований зсередини.