Южно-Український енергокомплекс відвідали студенти Міжнародного інституту бізнесу

Понеділок, 21 Травень, 2018 - 13:58

Южно-Український енергокомплекс 17-го та 18 травня відвідали студенти Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний інститут бізнесу». Візит організовано в рамках знайомства з великими виробничими підприємствами України різних галузей промисловості.

Заступник директора Центру зовнішніх інформаційних комунікацій НАЕК «Енергоатом» Данило Лавренов, який супроводжував студентів у поїздці, зазначає, що Южноукраїнский енергокомплекс для ознайомлення з атомною енергетикою було обрано не випадково: «По-перше, Южно-Українська АЕС є першопроходцем у таких важливих питаннях як диверсифікація ядерного палива та підвищення потужності атомних енергоблоків, в тому числі і завдяки заміні конденсаторів турбін перших двох енергоблоків. Саме тут вперше в Україні були успішно пройдені всі процедури продовження ресурсу блока-мільйонника. По-друге, на цьому майданчику реалізовується масштабний проект реконструкції системи технічного водопостачання АЕС, який дозволить уникнути втрат виробництва електроенергії на Южно-Українській атомній станції через високу температуру циркуляційної води та зняти обмеження потужності енергоблоків, викликані недостатньою здатністю ставка-охолоджувача в спекотні літні періоди. По-третє, мало хто в Україні знає, що Енергоатом не обмежується генерацією електроенергії виключно на атомних потужностях. Саме Южно-Український енергокомплекс поєднує і атомні блоки-мільйонники, і гідроелектростанцію, і найефективнішу з точки зору розв’язання проблем пікових навантажень - Ташлицьку гідроакумулюючу електростанцію. А до кінця року, як ми всі сподіваємось, тут запрацює і пілотний проект сонячної електростанції. Але найголовніший аргумент – це колектив: небайдужі, цікаві, високофахові люди, котрі й є серцем та душею атомної енергетики».

Протягом двох днів молоді люди мали змогу повною мірою переконатися в слушності слів Д.Лавренова. Насичена програма візиту включала відвідини інформаційного центру  ВП ЮУАЕС, машинних зал першої та другої черги, а також повномасштабного тренажера блочного щита управління атомної станції. Побували гості й на будівельному майданчику бризкальних басейнів, де втілюється в життя проект підвищення охолоджувальної здатності водойми-охолоджувача АЕС. Вичерпну інформацію про роботу каскаду ГЕС-ГАЕС вони отримали під час екскурсії на Олександрівську гідро- та Ташлицьку гідроакумулюючу електростанції. Не залишилось поза увагою молодих людей і культурне життя міста енергетиків. Концерт народного ансамблю бального танцю «Вдохновение», який функціонує на базі Палацу культури ЮУАЕС, подарував їм яскраві враження та надовго зарядив позитивними емоціями.