На Южно-Українській АЕС пройшли пожежно-тактичні навчання

Понеділок, 23 Квітень, 2018 - 14:59

На ЮУАЕС 23 квітня пройшли тренувальні тактико-спеціальні навчання на тему «Гасіння пожеж на енергетичних об'єктах». Протягом 1,5 годин особовий склад Южноукраїнського міського гарнізону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту та персонал атомної станції відпрацьовували прийоми та способи роботи зі спецтехнікою і аварійно-рятувальним обладнанням, а також взаємодію об’єктового штабу, штабу пожежогасіння та інших служб, що брали участь у навчанні. Практичне тренування проходило на території машинної зали першої черги АЕС. 

ЗГІДНО З ТАКТИЧНИМ ЗАДУМОМ, у результаті низки послідовних подій стався розлив і займання масла в маслотунелі енергоблока №2. УМОВНУ пожежу було зафіксовано на площі 150  кв. метрів.

До участі в навчаннях було залучено 9 одиниць техніки та більше 40 бійців особового складу трьох пожежних частин Южноукраїнського пожгарнізону, а також персонал АЕС.

За словами заступника начальника оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС у Миколаївській області Олександра Бузуна, який виступав на навчаннях як спостерігач, учасники практичного тренування з поставленим завданням впоралися успішно: «Програму навчань виконано в повному обсязі. Учасники навчань заслужили на оцінку «добре».

Заступник начальника Южноукраїнського міського гарнізону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Євген Згуровський впевнений: «Такого результату досягнуто завдяки злагодженим зусиллям наших бійців, їх виучці та навичкам боротьби з вогнем, а також застосуванню сучасної пожежної техніки - аварійно-рятувального автомобіля, автомобіля газодимозахисної служби, насосно-рукавної станції та іншого устаткування. Добре себе показав і персонал АЕС. Завдяки злагодженим діям атомників було своєчасно виявлено місце та площа умовного займання, вжито всіх необхідних заходів для зупинки роботи обладнання та евакуації працівників, не задіяних у ліквідації умовної пожежі, а також створення безпечних умов для роботи особового складу пожежних підрозділів».

Тактико-спеціальні навчання на Южно-Українському енергокомплексі - плановий захід. Протипожежні практичні тренування на його об’єктах проходять щокварталу.