Близько двох тисяч членів профспілки ВП ЮУАЕС взяли участь у попереджувальній акції протесту з вимогою звернути увагу на критичний стан галузі

П'ятниця, 13 Квітень, 2018 - 15:01

Близько двох тисяч членів профспілки Южно-Українського енергокомплексу 12 квітня взяли участь у попереджувальній акції протесту. Зібравшись на головній площі міста-супутника ЮУАЕС, вони підтримали ініціативу Атомпрофспілки України з організації протестного заходу з вимогами справедливого «атомного» тарифу, повернення боргів Енергоринку перед компанією «Енергоатом» і вирішення проблем ядерної галузі.

Серед учасників попереджувальної акції протесту в місті-супутнику ЮУАЕС були також ветерани атомного виробництва, члени відокремленого підрозділу громадської організації «Українське ядерне товариство» в Южноукраїнську, представники Організації молоді ВП ЮУАЕС і інших місцевих організацій.

Мітингувальники констатували: ядерна галузь як одна з ключових складових енергетики та економіки України сьогодні перебуває в край напруженій ситуації. Практично всі питання подальшого розвитку атомно-енергетичної галузі та її безпечної діяльності на сьогодні залишаються невирішеними. Високорентабельна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» змушена брати кредити на виконання програм розвитку та підвищення безпеки енергоблоків. Має місце і відтік кваліфікованих кадрів атомних станцій за кордон. Професійні атомні спілки це пов'язують з неконкурентним рівнем заробітної плати, відсутністю галузевих програм закріплення персоналу на місцях і підвищення престижності роботи в атомній енергетиці та промисловості.

Учасники акції вимагали від уряду невідкладного розгляду ситуації, що склалася, із залученням усіх зацікавлених сторін. Від Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), - встановлення такого тарифу для ДП «НАЕК «Енергоатом», який би забезпечував сталий розвиток компанії, підвищення рівня оплати праці працівників з урахуванням європейських стандартів атомно-енергетичного комплексу. Від Кабінету Міністрів України - термінового вирішення питання ліквідації заборгованості ДП «Енергоринок» перед ДП «НАЕК «Енергоатом» за відпущену електроенергію (сума боргу на сьогодні перевищує 12 млдр 600 млн грн).

«Доки тарифна політика залишатиметься варварською та дискримінаційною? - спитав, виступаючи перед присутніми на площі, голова профкому Южно-Українського енергокомплексу Сергій Снітков. - Сьогодні електроенергія, що виробляється АЕС, коштує 54 копійки, тоді як тариф ТЕС, які в основному є приватними виробництвами, складає 1,75 гривень. Коли таке було, щоб різниця в тарифі між атомними та тепловими станціями була більшою ніж у 3 рази? Нам не потрібний супертариф. Ми просимо той, який дозволить безпечно експлуатувати, модернізувати обладнання атомних станцій, реалізовувати нові проекти, вести капітальне будівництво, утримувати соціальну сферу та найголовніше - підвищувати заробітну плату, щоб припинити відтік кваліфікованих кадрів за кордон».

Один з мітингувальників - начальник відділу соціального розвитку ВП ЮУАЕС Валерій Кичак - нагадав, що у вересні цього року виповниться 20 років з того часу, коли атомники всієї України виходили на аналогічний протест з вимогою виплатити борги з заробітної плати. «На той момент борг держави з зарплати складав 18 мільйонів 397 тисяч гривень, - згадує він. - І дуже неприємно, що за два десятиліття в країні фактично нічого не змінилося. Усі 20 років Енергоатом - у боргах».

По закінчені акції мітингувальники абсолютною більшістю голосів ухвалили резолюцію з закликом звернути увагу на важкий стан галузі. У разі ігнорування вимог протестувальників, Атомпрофспілка має намір провести масову акцію протесту в Києві за солідарної підтримки Глобальних і Європейських профспілок.

Теги: