На Южно-Українському енергокомплексі відбулося відкрите обговорення проектів відкоригованих тарифів на відпуск електроенергії, виробленої Ташлицькою ГАЕС і Олександрівською ГЕС

Четвер, 5 Квітень, 2018 - 16:01

Відкрите обговорення проектів відкоригованих тарифів на відпуск електроенергії,  виробленої Ташлицькою ГАЕС і Олександрівською ГЕС, з III кварталу 2018 року за участі представників дирекції НАЕК «Енергоатом», ВП ЮУАЕС та громадськості на майданчику Южно-Українського енергокомплексу відбулося 4 квітня.

Підставою для коригування тарифів є включення до розрахунку уточнених обсягів витрат за статтями «Виробничі послуги», «Витрати на оплату праці», «Витрати на пожежну охорону», «Витрати на електроенергію для власних потреб» - для ГЕС і ГАЕС, а також «Витрати на спецводокористування для власних потреб» - для ГЕС. У зв’язку з тим, що запропоновані тарифи почнуть діяти орієнтовно з IІІ кварталу 2018 року (згідно термінів, визначених «Методикою формування, розрахунку та встановлення тарифів на електричну енергію, що виробляється на гідроелектростанціях», затвердженою постановою НКРЕКП від 01.08.2017 №989),  розрахунок коригу­вання тарифів виконано з врахуванням недоотриманих коштів протягом січня-червня 2018 року.

На зустрічі було наголошено, що відкрите обговорення проводиться з метою дотримання принципів прозорості під час ухвалення рішень щодо встановлення тарифів на електричну енергію ДП «НАЕК «Енергоатом» відповідно до процедури, визначеної Постановою НКРЕКП від 30.06.2017 №866. На офіційному веб-сайті ДП «НАЕК «Енергоатом» заздалегідь було розміщено повідомлення та необхідні оновлені обґрунтовуючі матеріали стосовно зміни тарифів на відпуск електроенергії. Зауважень та пропозицій щодо розрахунку тарифів від зацікавлених сторін не надійшло.

Під час відкритого обговорення заступник генерального директора ВП ЮУАЕС з економіки та фінансів Анжела Савастру зазначила: «Зміни тарифів для Ташлицької ГАЕС та Олександрівської ГЕС ініційовані на підставі обставин, що впливають на результати їхньої діяльності. Зокрема, це зміна планового обсягу виробництва річної товарної продукції - на 3% для гідроакумулюючої станції та на 12,3% для гідроелектростанції. Другим чинником стали зміни обсягів виробництва електричної енергії згідно з Прогнозним балансом електроенергії Об’єднаної енергосистеми України на поточний рік, який ми отримали  7 березня».

Розгорнуту інформацію щодо необхідності змін обсягів робіт та послуг присутнім надав виконувач обов’язків головного інженера каскаду ГЕС-ГАЕС Богдан Пахомов. Він підкреслив: «У випадку якщо підвищення вартості робіт не буде погоджене, ми змушені будемо суттєво скоригувати нашу виробничу програму. А вона не просто відпрацьована роками, а й неодноразово була перевірена та захищена в НКРЕКП і налічує виключно роботи, направлені на забезпечення працездатності обладнання та безпечної експлуатації ГЕС і ГАЕС».

Учасникам відкритого обговорення були представлені детальні прорахунки за кожною з відкоригованих статей витрат, а також заплановані зміни ставок плати за електроенергію, робочу потужність та середньої ставки плати за електроенергію. Згідно з наданою інформацією, середній тариф для Ташлицької ГАЕС на 2018 рік має зрости відносно діючого на 9,7 коп. за кіловат-годину (або на 3,3%), для Олександрівської ГЕС – на 19,3 коп. (або на 17%).

Надані пояснення були ґрунтовними та достатніми. У представників громадськості міста Южноукраїнськ та Олександрівської об’єднаної територіальної громади не виникло жодних запитань щодо теми обговорення. Вони одностайно підтримали розрахунок відкоригованих тарифів для Ташлицької ГАЕС і Олександрівської ГЕС.

 Хід публічного заходу буде відображено в протоколі і передано до Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг. За згодою учасників, у протоколі буде зазначено, що відкрите обговорення проведене на засадах гласності, добровільності та свободи висловлювань.