На ЮУАЕС проходить передвізит експертів ВАО АЕС

Середа, 28 Березень, 2018 - 10:06

На Южно-Українській АЕС 27 березня стартував попередній візит експертів Регіонального центру Всесвітньої асоціації операторів, які експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС). Захід проходить у рамках підготовки до партнерської перевірки (ПП) ЮУАЕС, що відбудеться в жовтні-листопаді поточного року. Метою передвізиту є забезпечення взаємного розуміння завдань і методології майбутньої ПП, узгодження її обсягу, умов і графіка, проведення обходів станції та інтерв'ю з керівниками АЕС, а також спостереження за перебігом ремонтних робіт на енергоблоці №2. По закінченні візиту, 30 березня, буде погоджено протокол з організації партнерської перевірки ВАО АЕС на южно-українському майданчику.

Вітаючи учасників наради, генеральний директор ВП ЮУАЕС Володимир Лісніченко висловив надію на те, що попередній візит експертів Всесвітньої асоціації пройде в руслі ділового та конструктивного діалогу про очікування Южно-Української АЕС і резюмував: «Ми націлені на відкритість».

Керівник команди експертів Всесвітньої асоціації Лайош Хаднадь, у свою чергу, подякував представникам ЮУАЕС за готовність співпрацювати. «Тому що цей попередній візит і особливо велика партнерська перевірка, яка пройде восени, націлені на підвищення безпеки та надійності Южно-Української АЕС», - підкреслив він.

Партнерська перевірка - це критична оцінка діяльності АЕС, яка виконується впродовж двох-трьох тижнів міжнародною командою експертів ВАО АЕС. Її результатом стане конфіденційний звіт, що відображає сильні сторони атомної станції та області для покращення. З 25 жовтня по 10 листопада міжнародні експерти перевірять діяльність ЮУАЕС за двома так званими фундаментальними областями - професіоналізм працівників і  лідерство; за шістьма функціональними - експлуатація, технічне обслуговування та ремонт, хімія, радіаційний захист, підготовка персоналу, інженерно-технічне забезпечення, а також охоплять 10 загальновиробничих областей.

Теги: