КОМІСІЯ ДЕРЖАТОМРЕГУЛЮВАННЯ ПІДТВЕРДИЛА ГОТОВНІСТЬ ЕНЕРГОБЛОКА №4 ЗАПОРІЗЬКОЇ АЕС ДО ЕКСПЛУАТАЦІЇ В ЗУПИНЕНОМУ СТАНІ

Середа, 21 Березень, 2018 - 10:39

Комісія Держатомрегулювання, яка проводила на майданчику Запорізької АЕС інспекційне обстеження на предмет готовності енергоблока №4 до експлуатації в зупиненому стані після закінчення його проектного терміну, підтвердила його готовність і не знайшла обставин, які свідчать про неможливість його подальшої роботи.

«За результатами перевірки не виявлено факторів, які свідчили б про неможливість довгострокової експлуатації енергоблока №4. Перешкод, по відношенню до експлуатації енергоблока в зупиненому стані з повним вивантаженням палива з активної зони реактора в приреакторний басейн витримки не має і зауважень не виявлено. Енергоблок №4 Запорізької АЕС можна експлуатувати до повного виконання заходів, необхідних для прийняття рішення про довгострокову експлуатацію. Запорізькою АЕС виконані всі умови для подальшої безпечної експлуатації енергоблока», – підсумував роботу комісії на Запорізькій АЕС заступник директора Департаменту з питань безпеки ядерних установок Держатомрегулювання Валерій Бугай.

Експлуатуючою організацією обрано варіант підготовки до довгострокової експлуатації енергоблока №4 Запорізької АЕС, який передбачає зупинку енергоблока після завершення проектного терміну експлуатації, здійснення організаційно-технічних заходів для продовження експлуатації і відновлення експлуатації.

Основною умовою продовження експлуатації енергоблока №4 Запорізької АЕС у понадпроектний термін є позитивний висновок державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки «Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока», а також виконання заходів:

- оцінки поточного технічного стану систем та елементів і терміну їх експлуатації, кваліфікації обладнання, підтвердження сейсмічної стійкості обладнання, трубопроводів, будівель і споруд, управління старінням і стримування деградації, інших заходів, розроблених за результатами виконання програми управління старінням;

- усунення або компенсації відступів від вимог діючих норм і правил з ядерної та радіаційної безпеки;

- Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій України.

Рішення про внесення змін до ліцензії Держатомрегулювання на здійснення діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки «Запорізька АЕС» про експлуатацію енергоблока №4 ЗАЕС в зупиненому стані з повним вивантаженням палива з активної зони реактора в приреакторний басейн витримки на період виконання експлуатуючою організацією необхідних організаційно-технічних заходів для забезпечення можливості його довгострокової експлуатації буде прийнято на засіданні Колегії Держатомрегулювання 29 березня 2018 року.

Проектний термін експлуатації енергоблока №4 Запорізької АЕС закінчується 4 квітня 2018 року.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.