У інформаційному центрі ЮУАЕС пройшов відбірковий тур Міжнародного фестивалю-конкурсу вокального мистецтва «Місто дитинства»

Середа, 21 Березень, 2018 - 09:55

У інформаційному центрі Южно-Українського енергокомплексу 16 березня пройшов відбірковий тур Міжнародного фестивалю-конкурсу вокального мистецтва «Місто дитинства», співорганізатором якого виступив ВП ЮУАЕС. За його підсумками 20 юних співаків Миколаївської області отримали запрошення на участь у другому турі конкурсу. Володарками безкоштовних сертифікатів, що надають право виступити з великих сцен міжнародних пісенних фестивалів «Місто дитинства» та «Молода Галичина», стали солісти з м.Миколаєва Дарина Борулько і Руслана Волкова відповідно. Учасники, які пройшли попередній відбір, представлятимуть Миколаївську область на III міжнародному пісенному конкурсі «Місто дитинства», який пройде в Южноукраїнську на початку травня.

На масштабне творче змагання в інформаційний центр Южно-Українського енергокомплексу з'їхалися понад 100 учасників з Миколаєва, Первомайська, Доманівки, Южноукраїнська та інших населених пунктів Миколаївщини. Обдаровані солісти від 6 до 25 років змагалися в номінаціях естрадного, народного та академічного вокалу в п'яти вікових категоріях. Для прослуховування вони вибирали одну пісню за власним бажанням.

Директор III Міжнародного конкурсу вокального мистецтва «Місто дитинства» Людмила Янкул зазначила важливість таких пісенних конкурсів, що об'єднують юних співаків з різних куточків світу. «Місто дитинства» - найкращий досвід для кожного учасника. Для новачків конкурс стане гарною стартовою щаблинкою, для тих же, хто вже вміє співати, - ще однією можливістю показати себе на великій сцені, - підкреслює вона. - Такі фестивалі організовуються для того, щоб у нашій країні, де віками цінуються духовність і культура, росло гармонійно та всебічно розвинене молоде покоління».

До складу журі відбіркового туру Міжнародного пісенного фестивалю-конкурсу «Місто дитинства» увійшли український співак Артем Кай, лауреат міжнародних конкурсів у Іспанії і Словенії, викладач естрадного вокалу в Центрі дитячої та юнацької творчості у м.Южноукраїнську Валерія Михайленко і магістр мистецтвознавства, викладач естрадно-джазового вокалу дитячої школи мистецтв м.Южноукраїнська Лариса Руських.

Щорічний пісенний фестиваль «Місто дитинства» вперше стартував 2014-го. Два роки він проходив на місцевому рівні. 2016-го вийшов на всеукраїнський рівень, а 2017 року набув статусу міжнародного. Минулого року на великій сцені Палацу культури ВП ЮУАЕС конкурс зібрав 250 учасників з Білорусії, Росії та України.

Незважаючи на юний вік самого фестивалю та його учасників, щоразу зі сцени звучить багата палітра різножанрової музики - від народних пісень до творів визнаних метрів.

Під час нинішнього конкурсу, який пройде в травні, учасникам необхідно буде представити на суд компетентного журі два різнохарактерні вокальні твори, один з яких має бути українською мовою або мовою країни-учасниці.