РАДА ГОЛОВНИХ ІНЖЕНЕРІВ АЕС УКРАЇНИ ОБГОВОРИЛА ПИТАННЯ ТЕХНІЧНОЇ ПОЛІТИКИ НА 2018 РІК

П'ятниця, 16 Лютий, 2018 - 16:35

На Запорізькій АЕС відбулося чергове, 71-е, засідання Ради головних інженерів атомних електростанцій України. У роботі Ради взяли участь технічні керівники відокремлених підрозділів НАЕК «Енергоатом», представники науково-дослідного та проектно-конструкторського інститутів, Державного науково-інженерного центру систем контролю і аварійного реагування, Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки.

Відкриваючи засідання, перший віце-президент - технічний директор НАЕК «Енергоатом» Олександр Шавлаков позитивно відзначив завершення і введення в дослідну експлуатацію в 2017 році стратегічних об'єктів: розширюваної частини відкритого розподільчого пристрою 750 кВ на Запорізькій АЕС, комплексів з переробки радіоактивних відходів на ЗАЕС і РАЕС та галузевого тренажерного комплексу з підготовки ремонтного персоналу, створеного на базі навчально-тренувального центру Запорізької атомної станції. «Галузевий тренажерний комплекс ‒ це грандіозний проект і кожен з присутніх зможе в цьому переконатися, відвідавши цей об'єкт», ‒ зазначив Олександр Шавлаков.

Генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець підкреслив, що Рада головних інженерів ‒ дуже відповідальний та важливий захід, покликаний вирішувати стратегічні завдання в НАЕК «Енергоатом», в атомній енергетиці України, і організований тут дискусійний майданчик дасть позитивні результати.

На засіданні Ради було підбито підсумки діяльності Компанії за попередній період, проаналізовано інформацію про порушення в роботі АЕС, обговорювався поточний стан реалізації проекту Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС, розглядались перспективні та проблемні питання, теми, що стосуються загальних напрямків роботи атомної галузі.

Також під час виступів обговорювалися плани Компанії щодо виробництва на атомних станціях додаткової електричної енергії з відновлюваних джерел. Фахівці ЗАЕС представили презентацію на тему «Сонячна електростанція. Пілотний проект на майданчику ЗАЕС».

Рада ГІС є дієвим інструментом у вирішенні питань підвищення рівня безпеки та надійності експлуатації АЕС. Її щоквартальні наради дозволяють аналізувати поточний стан безпеки та за участю наукових та проектних організацій планувати основні напрямки розвитку атомної енергетики України.