Блок №2 ЮУАЕС: ремонт і реконструкція

П'ятниця, 16 Лютий, 2018 - 10:26

Станом на 15 лютого 2018 р. (9-а доба планово-попереджувального ремонту*) на другому енергоблоці ЮУАЕС виконувалися наступні роботи:

- розбирання реактора;

- підготовка до демонтажу електродвигунів головних циркуляційних насосів №2,3,4;

- проведення вихороструменевого контролю теплообмінних трубок парогенератора №2;

- підготовка до контролю зварних з'єднань №111 парогенераторів;

- ремонт і реконструкція обладнання та арматури першого каналу безпеки;

- капітальний ремонт турбіни,  розбирання циліндрів низького тиску №1,3;

- заміна чавунної арматури на першому каналі системи безпеки;

- реконструкція системи техводопостачання відповідальних споживачів з заміною насосів технічного водопостачання відповідальних споживачів на першому каналі системи безпеки.

У рамках реалізації комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС (КзПБ) виконуються заходи на першому каналі системи безпеки:

- заміна збірок розподільчих трифазних захищених односторонніх;

- резервування установок пожежогасіння приміщень системи безпеки.

Довідково:

*Планово-попереджувальний ремонт (ППР ) - проведення у заздалегідь заплановані терміни ремонту та обстеження обладнання для підтвердження його технічного стану. Під час ППР виконується також заміна та модернізація обладнання, направлені на підвищення безпеки, надійності та техніко-економічних показників роботи станції. Інша обов'язкова процедура ППР - перевантаження ядерного палива. На кожному енергоблоці АЕС ППР проводиться щорічно.

Енергоблок №2 ЮУАЕС відключено від енергосистеми України для проведення середнього планово-попереджувального ремонту тривалістю 120 діб 9 лютого.