Від діда - онуку

Четвер, 11 Січень, 2018 - 11:11

Одними з перших гостей інформаційного центру Южно-Українського енергокомплексу в новому році стали южноукраїнці Валентин Дорошенко з онуком Юрієм. Цього разу екскурсовод гостям інформцентру не знадобився, оскільки В.Дорошенко в минулому перший начальник реакторного цеху №1 ЮУАЕС, нині - пенсіонер. Впродовж години за допомогою макетів діючого обладнання АЕС дід розповідав онуку про будову та роботу атомної станції.

- Питання про принцип роботи атомного блока в нашій сім'ї назріло давно. Та все якось не знаходив часу розповісти онуку про професію реакторника, - признається Валентин Дорошенко, учасник пусків усіх трьох енергоблоків ЮУАЕС. - А днями зайшов до інформаційного центру атомної станції та згадав, що тут розміщено макети діючого обладнання, які я можу показати онуку. Адже в моїй пам'яті зберігається багато цікавих моментів будівництва та пуску блоків.

В.Дорошенко вважає, що йому в житті поталанило працювати куратором будівництва першого блока, начальником реакторного цеху, заступником головного інженера з будівництва та пуску нових блоків. «Я і мої колишні колеги, які вже багато років на пенсії, знають у реакторному відділенні кожну деталь, де як влаштовано та що як працює. Сьогодні онуку на макетах показував будову атомної станції в загальних рисах, розповів про принцип роботи ядерного реактора та як виглядає цей єдиний організм на ділі. Якщо ця тема йому буде цікава - навчання продовжимо. Планую також розповісти про те, як одна незначна хиба в технологічних параметрах може відобразитися на функціонуванні всієї станції», - каже він.

Онук Валентина Дорошенка Юрій пишається дідом і надалі хотів би від нього отримати ще більше знань. Сьогодні Юрій, закінчивши Криворізький коледж Національного авіаційного університету, планує продовжити навчання в Харківському авіаційному інституті, проте не виключає, що в майбутньому міг би зв'язати своє життя з атомною енергетикою. Найцікавішою ж цього разу в розповіді діда для нього була інформація про роботу головних циркуляційних насосів.