У інформцентрі ЮУАЕС пройшов інтелектуальний турнір «Розберемо на атоми»

Середа, 27 Грудень, 2017 - 13:59

У інформаційному центрі ВП «Южно-Українська АЕС» 22 грудня пройшов інтелектуальний турнір «Розберемо на атоми». Він став завершальним етапом інформаційно-освітнього проекту «Nuclear Education». Учасниками турніру стали старшокласники місцевих шкіл, гімназії та учні Южноукраїнського професійного ліцею. Гра охоплювала широкий спектр питань з фізики, ядерної енергетики та діяльності Южно-Українського енергокомплексу.

Змагання складалися з 4 турів: бліц-опитування, кросворд, творчий і індивідуальний конкурси. Під час гри учасники відповідали на питання, розробляли емблему, змагалися в чіткості та повноті викладення тем. Пошук правильної відповіді будувався за методом мозкового штурму. Діти грали злагоджено, проявляли винахідливість, демонструючи гарні знання щодо переваг атомної енергії, призначення ставка-охолоджувача АЕС, методів проведення радіаційного контролю тощо.

Слід сказати, що всі теми інтелектуального турніру дітям були знайомі, оскільки в рамках інформаційно-освітнього проекту «Nuclear Education» старшокласники з екскурсіями побували на різних об'єктах енергокомплексу. Зокрема, на метеостанції та в еколого-хімічній лабораторії відділу охорони навколишнього середовища, повномасштабному тренажері, де змогли спостерігати за тренуванням оперативного персоналу АЕС, у лабораторії зовнішньої дозиметрії цеху радіаційної безпеки атомної станції, на бризкальних басейнах, що будуються, та Ташлицькій ГАЕС. Тут вони спілкувалися з фахівцями, ставили питання, що їх цікавлять, а вже на інтелектуальному турнірі демонстрували отримані знання.

У результаті, за кількістю одержаних балів протягом чотирьох турів гри - 42,62 - перше місце посіла команда гімназії, отримавши сертифікат на 4 тисячі гривень. У фінальному поєдинку вона випередила дітей зі школи №1 лише на 0,62 бала. Учасникам цієї команди вручено сертифікат на 3 тисячі гривень. Третє місце з загальною сумою балів 41,87 і 2 тисячі гривень дісталися учням ліцею. Наступними були команди шкіл №4 (39,12 бала), №2 і №3 (по 38 балів). Усі учасники турніру отримали також пам'ятні подарунки. Ділячись враженнями, діти зазначили, що задоволені не лише результатами гри, а й, у першу чергу, тими знаннями, які вони отримали на заняттях. Школярі висловили також побажання, аби перелік об'єктів енергокомплексу, де вони могли б побувати з екскурсіями, було розширено.

Голова журі заступник начальника навчально-тренувального центру з технічних засобів навчання ВП ЮУАЕС Дмитро Шаміс вважає подібний формат ознайомлення школярів міста з різними областями атомної енергетики і, зокрема, діяльністю Южно-Українського енергокомплексу дуже корисним. «Таке спілкування в неформальній і інтерактивній обстановці допомагає учням старших класів визначитися з вибором професії. Позитивні результати дає й те, що фахівці атомної станції підключаються до процесу професійного навчання школярів. Це гарна можливість передати підростаючому поколінню свої знання та досвід. У майбутньому необхідно проаналізувати позитивні сторони цього діалогу та ті моменти, на які треба більше звернути увагу, можливо, доведеться залучати до цього процесу ширше коло фахівців».

За словами Д.Шаміса, результати цієї роботи він побачив під час інтелектуального турніру: «Підготовка дітей була доброю, видно їхню зацікавленість темою. Деякі відповіді, які я чув, були цілком усвідомленими і вже сьогодні можна припустити, хто з них пов'яже свою долю з атомною енергетикою. І участь абсолютно всіх навчальних закладів міста в інтелектуальному турнірі - це боротьба на рівних».