В інформцентрі ЮУАЕС пройшло чергове заняття в рамках проекту «Nuclear Education»

П'ятниця, 8 Грудень, 2017 - 11:18

У рамках інформаційно-освітнього проекту для старшокласників міста-супутника Южно-Української АЕС «Nuclear Education» 6 грудня відбулося шосте заняття. Його учасниками стали 34 школярі Южноукраїнська. На зустрічі з фахівцями навчально-тренувального центру атомної станції діти почули захоплюючу розповідь про те, як народжується електроенергія, як влаштований ядерний реактор і його принцип роботи.

На попередніх заняттях у рамках проекту «Nuclear Education» старшокласники вже побували на метеостанції та в еколого-хімічній лабораторії відділу охорони навколишнього середовища, повномасштабному тренажері, де змогли спостерігати за тренуванням оперативного персоналу АЕС, а також відвідали лабораторію зовнішньої дозиметрії цеху радіаційної безпеки атомної станції та бризкальні басейни, що будуються. Тут вони зустрічалися та спілкувалися з фахівцями, ставили питання, що їх цікавлять.

Подібний діалог атомників з майбутніми випускниками, які лише обирають свій професійний шлях, важливий і корисний, упевнені організатори проекту фахівці управління інформації та громадських зв'язків (УІГЗ) Южно-Українського енергокомплексу. «Головне, що кількість учасників від заняття до заняття не зменшується, - говорить працівник УІГЗ Світлана Дідик. - Дітям цікаво, вони з захопленням слухають усе, що їм розповідають на виїзних заходах і під час лекцій. Кожне заняття триває до двох годин, хоча спочатку планувалося проводити їх за годину».

Це підтверджує учень Южноукраїнської гімназії №1 Денис Заболотний, який уперше бере участь у проекті, організованому атомною станцією. «Для мене це дуже цікавий проект, - признається Денис. - Оскільки я захоплююсь темою ядерної фізики, то тут отримую нові знання з цього напрямку».

Проект для старшокласників «Nuclear Еducation» організовано для учнів 9-11 класів загальноосвітніх шкіл, гімназії та машинобудівного ліцею м.Южноукраїнська. Його мета - підвищення обізнаності школярів і молоді в питаннях використання ядерної енергії, а також сприяння підвищенню ефективності роботи з профорієнтації. Завершальним етапом проекту стане інтелектуальний турнір «Розберемо на атоми», який пройде 22 грудня. Узявши в ньому участь, старшокласники зможуть продемонструвати всі отримані знання та досвід. На переможців турніру чекають грошові премії та подарунки. Найактивнішим з них допоможуть підготувати дослідницькі проекти з метою подальшої участі у Всеукраїнському конкурсі рефератів «Ядерна енергетика і світ».