ПІОНЕРАМИ ВПРОВАДЖЕННЯ ЦІЛЕЙ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ООН У ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРІ СТАЛИ ЕНЕРГОАТОМ ТА УКРЗАЛІЗНИЦЯ

Середа, 6 Грудень, 2017 - 11:44

Україна поставила перед собою амбітні цілі у рамках стратегії сталого розвитку до 2030 року, а державні підприємства, як флагмани впровадження реформ, мають своїм прикладом показати рух країни на шляху досягнення сталого розвитку. Просуванню Цілей сталого розвитку ООН серед громадських організацій, державних компаній, великого, середнього та малого бізнесу був присвячений Future Business Forum, організований Мережею глобального договору ООН в Україні, що відбувся 30 листопада 2017 року.

У рамках заходу НАЕК «Енергоатом» презентував свій внесок у досягнення та просування Цілей сталого розвитку ООН. Зокрема, Енергоатом спільно з ПАТ «Укрзалізниця» розробили та анонсували меморандум з підвищення корпоративної соціальної відповідальності, відкритості та підзвітності державних підприємств, що пропонується для обговорення і підписання українськими державними підприємствами. Під час заходу координатор проекту, заступник директора Центру зовнішніх інформаційних комунікацій НАЕК «Енергоатом» Данило Лавренов розповів про основні здобутки у сфері корпоративної соціальної відповідальності та представив цілі, яких Енергоатом хоче досягти у сфері сталого розвитку в найближчому майбутньому: «Сьогодні Компанія своїм прикладом доводить, що державні підприємства в Україні можуть працювати не тільки ефективно, а й прозоро та відповідально, роблячи внесок в економічне зростання, збереження клімату, дбаючи про регіони своєї присутності, сприяючи розвитку власних працівників та суспільства».

Він також звернув увагу присутніх, що НАЕК «Енергоатом» став першим державним підприємством, яке підготувало «Нефінансовий звіт» за міжнародними стандартами GRI (Global Reporting Initiative). У Звіті було проаналізовано внесок Компанії в досягнення 17 цілей сталого розвитку ООН, окреслено подальші кроки на шляху побудови інтегрованої системи управління сталим розвитком та принципами взаємодії із зацікавленими сторонами.

Загалом у роботі форуму взяли участь понад 15 провідних українських і міжнародних компаній, серед яких - ПАТ «Укрзалізниця», НАЕК «Енергоатом» та ДТЕК Енерго, представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі, громадського сектору та неурядових організацій.

Нагадаємо, Глобальний договір ООН – це ініціатива, що об’єднує ООН і компанії у всьому світі, виступає транслятором Цілей сталого розвитку, 10 принципів Глобального договору ООН у сфері захисту прав людини, трудових відносин, захисту навколишнього середовища і площадкою, яка об’єднує бізнес, локальні мережі Глобального договору, провідних експертів, громадянське суспільство, правління і партнерів ООН для вирішення складних взаємопов’язаних проблем, вивчення нових ринкових можливостей і інновацій по відношенню до Цілей сталого розвитку.