Заміна конденсаторів турбін дозволяє Южно-Українській АЕС працювати на потужності 3050 МВт

П'ятниця, 17 Листопад, 2017 - 17:35

Протягом тижня після включення в мережу енергоблока №3 по закінченні поточного ремонту сумарна потужність Южно-Української АЕС досягає 3050-3055 МВт. Востаннє такі показники на станції фіксувалися в період з 2004 по 2006 рік. Досягти нинішніх параметрів вдалося завдяки комплексу робіт, головна з яких - заміна конденсаторів турбін енергоблоків №1 і №2.

Необхідність її виконання була викликана тим, що на южно-українському майданчику конденсатори турбін працюють в значно тяжчих умовах у порівнянні з іншими вітчизняними станціями через підвищений солевміст Ташлицького ставка-охолоджувача. На енергоблоці №2 Южно-Української АЕС заміну було виконано в два етапи протягом 2015-2017 років. У перебігу ремонтної кампанії 2017 року на енергоблоці №1 виконано частину робіт з заміни конденсатора турбіни. Це дозволило підвищити ККД, ефективність роботи блока, і після включення в мережу 24 вересня 2017 року він став видавати більше електроенергії. Решту конденсатора турбогенератора планується замінити в ППР-2018.

Внесок в підвищення поточної потужності блоків роблять і заходи, проведені в рамках підвищення теплової потужності на енергоблоці №1. Перший южно-український "мільйонник" став пілотним у реалізації відповідної галузевої програми. У результаті виконаної роботи в листопаді 2016 року блок було виведено на рівень теплової потужності 3045 МВт, що відповідає 101,5% проектної потужності. Підвищити потужність вдалося завдяки виконаній у процесі підготовки до продовження строку експлуатації масштабної модернізації обладнання. 45 надпроектних теплових мегават потужності дозволяють отримати близько 15 додаткових електричних мегават з енергоблока. Реалізація планів з підвищення потужності вітчизняних енергоблоків дозволить виробляти додаткові мегавати електроенергії, що роблять вагомий внесок у підвищення енергобезпеки України. Нині ведеться робота з підвищення теплової потужності енергоблока №2.

Заступник головного інженера з експлуатації другої черги ВП ЮУАЕС Володимир Бандурко зазначає: "Успішної роботи всіх трьох блоків досягнуто завдяки злагодженим діям колективу ЮУАЕС з виконання масштабних реконструктивних робіт протягом останніх декількох років".

Колектив Южно-Української АЕС працює над тим, щоб і в літні місяці всі три енергоблоки могли працювати на повну потужність. Реалізація проекту реконструкції системи технічного водопостачання Южно-Української АЕС дозволить уникнути втрат виробництва електроенергії на ЮУАЕС через високу температуру циркуляційної води та зняти обмеження потужності енергоблоків, викликані недостатньою здатністю ставка-охолоджувача в спекотні літні періоди. Реконструкція системи техводопостачання ЮУАЕС передбачає реалізацію трьох проектів: будівництво 5 бризкальних басейнів, облаштування струменеспрямовуючої споруди (завіси) в акваторії Ташлицького водосховища, а також комплексу споруд для заповнення і підживлення водоймища-охолоджувача. Практична реалізація проекту реконструкції системи техводопостачання ЮУАЕС розпочалася в березні 2016 року. Тривалість будівництва - 36 місяців.