На ЮУАЕС завершила роботу XIV Українська конференція з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів

Понеділок, 25 Вересень, 2017 - 16:48

На майданчику Южно-Української АЕС 22 вересня завершила роботу XIV Українська конференція з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів. Щорічна зустріч, незмінним організатором якої виступає Навчальний центр з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу ім. Джорджа Кузмича, періодично проходить на одній з діючих АЕС України.

У тижневій роботі Конференції взяли участь більше 70 фахівців, серед яких представники Міненерговугілля України, Держатомрегулювання, дирекції НАЕК «Енергоатом», діючих вітчизняних атомних станцій, Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, ДСП «Чорнобильська АЕС», ДСП «УкрДО «Радон», Державної прикордонної служби, Національної гвардії України, Національної поліції України, Національної академії наук України, низки вищих навчальних закладів, інших установ і організацій, а також закордонні спеціалісти зі Швеції, Норвегії та Сполучених Штатів Америки.

За словами Віктора Гаврилюка, керівника Центру ім. Джорджа Кузмича, Конференція пройшла на високому організаційному рівні: «Виправдалися всі наші сподівання. Було представлено 41 доповідь, виявлено інтереси різних відомств. Йшла мова про майбутнє. Зокрема, було багато питань про підготовку фахівців з фізичної ядерної безпеки. Поки в Україні ніхто їх не готує, але держава їх потребує на всіх рівнях - від Кабінету Міністрів до АЕС та інших радіаційно небезпечних об’єктів».

У рамках Конференції було проведено конкурс на кращу доповідь. До числа призерів увійшов провідний інженер з обліку та контролю ядерних матеріалів відділу ядерної безпеки ЮУАЕС Володимир Дмитраш. Тема його виступу була присвячена поводженню з відпрацьованим ядерним паливом на Южно-Українській атомній станції. В.Дмитраш не вперше відзначається авторитетним журі конкурсу. Серед доповідей, представлених на  минулорічній Конференції, його роботу було визнано кращою.

Форуми фахівців з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів, на яких представники різних галузей мають змогу обмінятися досвідом та практичними напрацюваннями, заступник генерального директора ВП ЮУАЕС Іван Жебет вважає дуже важливими та корисними заходами: «Інженерно-технічні засоби та обладнання з радіаційного контролю і фізичного захисту, безпечне зберігання радіоактивних матеріалів, інформація з протидії кіберзагрозам, методи боротьби з дронами – це  далеко не повний перелік тем, які зацікавили фахівців служби фіззахисту та відділу ядерної безпеки нашого підприємства. Тероризм сьогодні є однією з найсерйозніших загроз міжнародній безпеці. І аби йому протидіяти, ми мусимо бути у всеозброєнні. В рамках Конференції було організовано виставку сучасних інженерно-технічних засобів систем фізичного захисту та спецзасобів виявлення вибухових і радіоактивних речовин. У ній взяли участь сім компаній-виробників і постачальників такого обладнання та програмного забезпечення».

У рішенні Конференції, зокрема, зазначається, що проведення таких форумів сприяє виконанню Україною міжнародних договорів та зобов’язань і вносить важливий внесок у забезпечення національної безпеки. Документ буде направлено до відповідних державних органів та міжнародних організацій. 

 

На фото:виставка обладнання та засобів фіззахисту.