На ЮУАЕС проходить XIV Українська конференція з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів

Понеділок, 18 Вересень, 2017 - 17:04

З 18 по 22 вересня на майданчику Южно-Української АЕС проходить XIV Українська конференція з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів. У її роботі беруть участь фахівці Міненерговугілля, Держатомрегулювання України, дирекції ДП НАЕК «Енергоатом» та діючих вітчизняних атомних станцій, що є відокремленими підрозділами компанії, Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, ДСП «Чорнобильська АЕС», Державної прикордонної служби, Нацгвардії України, Національної академії наук України, низки вищих навчальних закладів та інших установ і організацій, а також представники Швеції, Норвегії, США. Загальна кількість учасників перевищує 70 осіб. Незмінним організатором  заходу виступає Навчальний центр з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів ім. Джорджа Кузьмича за підтримки Європейського Союзу, Міністерства енергетики США та НАЕК «Енергоатом».

Щорічна конференція, що зазвичай організовується на одній з діючих АЕС України, покликана сприяти обміну досвідом у зазначеній царині.

За словами керівника Центру ім. Джорджа Кузьмича Віктора Гаврилюка, значення конференції, як і кількість її учасників з року в рік зростає: «Цього року ми маємо вже не лише представників ядерно-енергетичного комплексу, а й Нацгвардії, СБУ, прикордонників, лікарів – дуже багато людей, які представляють різні галузі, та які мають один спільний інтерес: захист джерел іонізуючого випромінювання».

 Кожен форум присвячується якійсь ключовій темі. «Нині на перший план виходить кібернетична безпека, - поділився планами роботи  В. Гаврилюк, - адже всім добре відомо, скільки минулого та нинішнього року було вторгнень у кіберпростір України. І друге, на що плануємо звернути особливу увагу, - захист атомних станцій в умовах гібридної війни на Донбасі. Ми маємо враховувати нові загрози та виклики».

Южно-український майданчик для проведення зустрічі обрано вже втретє. Особливістю нинішньої конференції очільник Центру ім. Джорджа Кузьмича вважає те, що нині, як і в перші роки, на форум прибуло багато зарубіжних фахівців. Це дає можливість обмінятися думками та напрацюваннями між спеціалістами різних країн. У рамках заходу пройде також традиційний конкурс на кращу доповідь.

Підсумкову резолюцію конференції буде направлено до міністерств енергетики, екології, внутрішніх справ України та Національної академії наук.

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

ЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 330 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За роки існування ВП ЮУАЕС вироблено понад 550 млрд кВт·год. електричної енергії. ВП ЮУАЕС  сертифікований за міжнародними стандартами: ISO 9001:2008 «Системи управління якістю. Вимоги», ISO 14001:2004 «Системи екологічного керування. Вимоги та настанови щодо застосування», OHSAS 18001:2007 «Система управління гігієною та безпекою праці. Вимоги». З 2014 р. підприємство очолює Лісніченко Володимир Анатолійович.