Завершено другий етап повірки АСКРО

П'ятниця, 11 Серпень, 2017 - 09:05

11 серпня на Южно-Української АЕС завершено другий етап робіт з щорічної планової повірки* блоків детектування гамма-випромінювання автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО), встановлених на проммайданчику та в населених пунктах 30-кілометрової зони спостереження АЕС.

Всі блоки детектування успішно пройшли процедуру повірки, про що ВП ЮУАЕС видано Свідоцтво встановленого зразка. Проводив повірку ДП «Миколаївський регіональний центр стандартизації, метрології та сертифікації». Для її виконання блоки детектування було демонтовано, доставлено на майданчик атомної станції, повірено та повернуто на штатні місця.

Нагадуємо, що в рамках першого етапу в липні проведена повірка блоків детектування, встановлених у місті Южноукраїнськ (ККСС «Олімп»), селах Новоселівка, Акмечетські Ставки, Кузнецове, Іванівка та Бузьке, а також у селищах Олександрівка та Костянтинівка.

У рамках другого етапу проведено повірку блоків детектування в Южноукраїнську (лабораторія зовнішньої дозиметрії ЮУАЕС, інструментальне виробництво ВП «Атоменергомаш»), Арбузинкці, Благодатному, Агрономії, Вознесенську та Доманівці.

 

* Повірка - обов'язкова метрологічна процедура, яка проводиться з метою підтвердження достовірності виконуваних вимірювань.