РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ АДМІНІСТРАЦІЇ ТА ПРОФСПІЛКОВОГО КОМІТЕТУ ЕНЕРГОАТОМА ЗАТВЕРДИЛО ЗВІТ З ВИКОНАННЯ КОЛДОГОВОРУ КОМПАНІЇ ЗА І ПІВРІЧЧЯ 2017 РОКУ

П'ятниця, 4 Серпень, 2017 - 10:42

Розширене засідання адміністрації та профспілкового комітету НАЕК «Енергоатом» затвердило «Звіт з виконання Колективного договору Компанії за І півріччя 2017 року», наданий адміністрацією Енергоатома.

«Ми чітко розуміємо, що виконання Колективного договору залежить не лише від того, як до цього відноситимуться обидві сторони процесу – колектив та адміністрація, але в першу чергу від того, як спрацює Компанія для того щоб досягнути кращих показників фінансово-господарчої діяльності, які створять підґрунтя для виконання всіх положень колдоговору», - відзначив президент Енергоатома Юрій Недашковський, доповідаючи про підсумки діяльності Компанії у першому півріччі поточного року.           

Очільник Компанії нагадав, що частка Енергоатома у першому півріччі 2017 року в загальному обсязі виробництва електроенергії в Україні становила 58,4%, що на 5,7% більше, ніж за аналогічний період 2016 року. «Завдяки злагодженій роботі експлуатаційників, ремонтників і сервісних служб ми не лише успішно пройшли осінньо-зимовий період  2016-2017 років, а й покращили свої виробничі показники у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, зменшивши при цьому кількість порушень і нещасних випадків. За 6 місяців Компанією вироблено 45,7 млрд. кВт-год електроенергії, що становить 105,6% планового завдання. План виконали усі атомні електростанції. Найкращі показники виконання плану на ЮУАЕС – 108,7% та ЗАЕС – 106,0%», - уточнив Юрій Недашковський.

Серед позитивних результатів роботи атомної енергетики у першому півріччі, президент Енергоатома виділив збільшення коефіцієнту використання встановленої потужності АЕС. За перше півріччя 2017 року КВВП енергоблоків вітчизняних АЕС становив 75,9%, що на 9,4% більше, ніж за І півріччя 2016 року та зростання коефіцієнту готовності несення номінального електричного навантаження до 81,9%, що на 10,1%  порівняно з минулим роком.

«Протягом звітного періоду своєю надійною роботою Енергоатом в черговий раз підтримав нормальне функціонування всієї енергосистеми України в умовах дефіциту вугілля антрацитової групи», - зазначив Юрій Недашковський. Водночас він відзначив, що тариф на відпуск електричної енергії, встановлений для атомних електростанцій НКРЕКП, залишається дефіцитним. «Сьогодні діючий тариф на відпуск електричної енергії АЕС складає 48 коп. за 1 кВт-год. Такий тариф не дозволяє профінансувати в повному обсязі  виробничі, інвестиційні та соціальні програми Компанії. Середньорічний тариф у 2017 році на електричну енергію, відпущену в оптовий ринок електроенергії атомними станціями, має становити 57,12 коп. за 1 кВт-год.», - переконаний очільник Енергоатома.

Президент Компанії акцентував увагу учасників Конференції на тому, що адміністрація Компанії докладає усіх зусиль, щоб Енергоатом став першим в Україні вдалим прикладом  корпоратизації великої державної компанії. «Ми працюємо над тим, щоб усі наші застереження та пропозиції, а також специфіка функціонування нашої Компанії були враховані в спеціальному законі про засади корпоратизації Енергоатома, на розробці та прийнятті якого ми наполягаємо», - додав Юрій Недашковський.

Він повідомив, що з метою підвищення поінформованості працівників Компанії, а також спростування багатьох неправдивих чуток з приводу процесу корпоратизації, на офіційному сайті Компанії у розділі «Діяльність» вже створена рубрика, повністю присвячена корпоратизації. 

Підсумовуючи, президент Енергоатома торкнувся проекту Енергетичної стратегії України до 2035 року: «Незважаючи на цілу низку зауважень, які ми надали до проекту нової енергостратегії, в цілому її дух нас задовольняє, адже атомна енергетика в цьому документі розглядається, як одне з найбільш економічно ефективних низьковуглецевих джерел електроенергії».

У свою чергу, голова первинної профспілкової організації Компанії Олексій Лич відзначив, що протягом першого півріччя 2017 року Енергоатом працював у значно більш сприятливих умовах аніж у відповідний період минулого року, що сприяло виконанню умов Колективного договору. «Разом із тим постає досить багато викликів для виконання умов нашого Колективного договору у подальшому. Зокрема, ми будемо наполягати на вилученні з положення про принципи формування тарифів для атомної енергетики пункту, згідно із яким Енергоатом має погоджувати Колективний договір з Нацкомісією з регулювання ринку електричної енергії. Така норма порушує відповідні законодавчі акти, які існують в Україні, але не зважаючи на це НКРЕКП вирішила взяти на себе таку функцію. Зараз юристи Атомпрофспілки готують документи щодо захисту наших прав», - повідомив Олексій Лич.