17 СЕРПНЯ ВІДБУДЕТЬСЯ ЗУСТРІЧ ФАХІВЦІВ ЗАПОРІЗЬКОЇ АЕС З ГРОМАДСЬКІСТЮ С. НОВОВОДЯНЕ У ФОРМАТІ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ

Четвер, 27 Липень, 2017 - 10:02

Реалізуючи права громадян та їх об'єднань на участь у розгляді питань і процесі прийняття рішень, пов'язаних з використанням ядерної енергії, виходячи з принципів відкритості та доступності інформації щодо діяльності Запорізької АЕС, Нововодянська сільська рада спільно з ВП «Запорізька АЕС» НАЕК «Енергоатом» 17 серпня 2017 року проведе зустріч фахівців Запорізької АЕС з громадськістю села Нововодяне у форматі громадських слухань для розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблока №3 ЗАЕС. 
 

Приводом для зустрічей з громадськістю є завершення проектного терміну експлуатації енергоблока №3 ЗАЕС – 05.03.2017р. та розробка у зв'язку з цим Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблоку – основного документу, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) прийматиме рішення щодо можливості продовження терміну експлуатації енергоблока.

Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» подала заяву та комплект документів на внесення змін до ліцензії серії ЕО №000196 на право здійснення діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки ВП «Запорізька АЕС» у зв'язку з досягненням встановленого проектом терміну експлуатації енергоблока № 3 ВП «Запорізька АЕС».

Тенденція продовження терміну експлуатації енергоблоків є прийнятою у багатьох країнах, що експлуатують атомні електростанції; практичний досвід вже мають Великобританія, Канада, Росія, США, Франція. Україна теж входить до цього переліку. На сьогодні понад проектний термін, відповідно до виданих ліцензій ДІЯРУ, працюють шість вітчизняних енергоблоків.

В 2016 році Запорізька АЕС увійшла в новий для себе, але довгоочікуваний етап розвитку – перші два енергоблоки Запорізької АЕС з реакторною установкою В-320 успішно працюють у понад проектний термін. 13 вересня 2016 року Державна інспекція ядерного регулювання України прийняла рішення про продовження терміну експлуатації блоку №1 ЗАЕС до 23 грудня 2025 року, а 03 жовтня 2016 року – блоку №2 ЗАЕС до 19 лютого 2026 року. На блоках встановлено нове сучасне обладнання, впроваджені інноваційні системи, проведена масштабна реконструкція та модернізація. Все це – запорука надійної та безпечної експлуатації.

Зустріч фахівців Запорізької АЕС з громадськістю села Нововодяне у форматі громадських слухань буде проведена 17 серпня 2017 року о 10:00 у приміщенні Нововодянської сільської ради за адресою: с. Нововодяне, вул.Стрельнікова, буд.2.

Інформаційне забезпечення та технічна підтримка зустрічі здійснюватиметься фахівцями ВП ЗАЕС. Програма заходу буде відповідати формату громадських слухань і передбачає:

  • презентацію матеріалів щодо обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації  енергоблоку №3 ЗАЕС;
  • відповіді на запитання та зауваження учасників слухань;
  • збір пропозицій, запитань та зауважень, одержаних у період проведення зустрічі.

З питань проведення слухань (чи зустрічі у форматі громадських слухань) прохання звертатись за номером телефону (06139) 62127, 62181, інформаційний центр управління роботи з громадськістю та ЗМІ ВП ЗАЕС.