На Ташлицькій ГАЕС відбулися пожежні навчання

Середа, 26 Липень, 2017 - 12:03

26 липня на кабельному півповерсі гідроагрегату №1 Ташлицької гідроакумулюючої електростанції пройшли пожежні тактико-спеціальні навчання. У них взяли участь особовий склад підрозділів Южноукраїнського гарнізону - державних пожежно-рятувальних частин №25, №27 і №28, члени оперативного штабу пожежогасіння та персонал ТГАЕС - усього близько 40 учасників. Було задіяно також 10 одиниць спецтехніки.

«За планом тактичного задуму, УМОВНА пожежа виникла в приміщенні кабельного півповерху на позначці 21.45 першого гідроагрегату ГАЕС у результаті короткого замикання кабелю, - повідомив заступник начальника 1-го Державного пожежно-рятувального загону Олександр Бузун. - Внаслідок цього, займання розповсюдилось по площі відсіку на 80 м2. Пожежа супроводжувалася високою температурою та густим задимленням. Складнощів з ліквідації умовної пожежі додавали також наявність потерпілого, який виявився під уламками металевих конструкцій кабельного лотка. Усі, хто був задіяний до навчань, зі своїм завданням справилися. Умовну пожежу локалізували впродовж години».

У практичному тренуванні з гасіння умовної пожежі відпрацьовувалися прийоми та методи проведення розвідки, оцінки обстановки на займанні, визначення вирішального напрямку оперативних дій пожежних підрозділів, вибір засобів і способів гасіння вогню. Особливу увагу було приділено взаємодії з оперативними службами ГАЕС. Крім стандартної екіпіровки, бійці застосовували спеціальні засоби, які захищають від ураження електричним струмом і забезпечують роботу пожежників в умовах  значної задимленості.

Пожежні навчання на об'єктах Южно-Українського енергокомплексу - заходи планові. Відповідно до затвердженого графіку, вони проводяться щокварталу.

 

Додатково:

Високоманеврена Ташлицька ГАЕС на річці Південний Буг – одна зі складових Южно-Українського енергокомплексу. Основне її призначення - виробництво електроенергії для покриття вечірніх і ранішніх піків вжитку при використанні надлишкової нічної енергії.

Сьогодні на ТГАЕС у роботі перебуває перша черга в складі двох агрегатів. Продовжується спорудження другої черги станції у складі 3-го гідроагрегату. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 900 МВт.