ЦИТАТА ДНЯ

Четвер, 13 Липень, 2017 - 09:08

Сергій Снітков, голова Южноукраїнської об'єднаної організації профспілки (ЮООП) щодо рішення профспілкової організації КП ТВКГ про вихід зі складу Атомпрофспілки

РІШЕННЯ ПРО ВИХІД ПРОФСПІЛКОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ КП ТВКГ ЗІ СКЛАДУ АТОМПРОФСПІЛКИ Є НЕЛЕГІТИМНИМ

«У Статуті Атомпрофспілки, до складу якої входить ЮООП,  чітко обумовлена процедура виходу первинної організації із складу об'єднаної організації та Атомпрофспілки. Це можна зробити двома шляхами. Перший -  скликати конференцію. У цьому випадку необхідно провести збори в структурних підрозділах і обрати делегатів. При цьому на конференції мають бути присутніми не менше двох третин. Другий шлях - збори членів профспілкової організації. Воно буде легітимним, якщо на ньому присутні 50%+1 людина. Фактично у зборах, які відбулися 5 липня 2017 року в  залі професійного ліцею, брали участь не більше ста осіб, тоді як чисельний склад працівників складає приблизно 360 осіб, тобто кворуму не було.  При цьому про майбутній захід мало бути повідомлено заздалегідь, шляхом розміщення відповідного оголошення на інформаційних дошках з чіткою вказівкою порядку денного, місця і часу проведення зборів або конференції. У випадку зі зборами в КП ТВКГ наявні численні порушення. Оголошення про майбутню подію не було зроблене заздалегідь, реєстрація учасників не велася, та і статус заходу досі залишається невизначеним. На ньому розглядалися і виробничі питання, і профспілкові.  Збори вела не голова профспілкової організації П.С. Рабцун, хоча вона була присутньою на заході.

Особливу увагу хочеться звернути на той факт, що представників Южноукраїнської об'єднаної організації профспілки, а саме голову та його заступника, а також юриста ЦК Атомпрофспілки, попросили залишити приміщення, мотивуючи це тим, що проводяться збори трудового колективу, і  наполягаючи на тому, що наша присутність на ньому буде втручанням у виробничу діяльність комунального підприємства. Також нас запевнили, що питання про вихід з ЮООП розглядатися не буде. Проте, на зборах це питання обговорювалося і ухвалено відповідне рішення.  Копію протоколу зборів мені досі не надано.

Маю підкреслити, що спроба посадовців КП ТВКГ усунути представників ЮООП від присутності на зборах, на яких розглядалися профспілкові питання, є порушенням статті 12 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності». Ухвалені рішення можуть бути оскаржені в суді. Більше того, дії адміністрації КП ТВКГ можуть кваліфікуватися як умисне перешкоджання законній діяльності професійних спілок. За це передбачено кримінальну відповідальність (стаття 170 Кримінального кодексу України). Ми попереджали керівництво міста і КП ТВКХ про те, що в їхніх діях убачаються ознаки карного злочину, проте позитивної реакції від них не отримали».

Теги: