Енергоатом взяв участь в обговореннях ролі атомної енергетики та її розвитку під час Всесвітньої ядерної виставки

Четвер, 2 Грудень, 2021 - 08:36

1 грудня 2021 року керівник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін взяв участь у панельній сесії WNE-2021, присвяченій розвитку інноваційних ядерних технологій, а також їхній ролі в декарбонізації, забезпеченні добробуту населення та сталого економічного розвитку. До дискусій також долучилися керівники компаній Westinghouse, Orano, CEZ та генеральний директор Всесвітньої ядерної асоціації (WNA).

Виступаючи на панельній сесії, Петро Котін підкреслив: «Україна, яка пережила аварію на Чорнобильській АЕС, залишається відданою ядерній енергетиці, а українське населення довіряє їй. Для цього НАЕК «Енергоатом» впроваджує послідовну політику, яка базується на таких ключових елементах:

1) безпека ядерних установок – пріоритет номер один в діяльності компанії,

2) надійна і стабільна робота українських АЕС, які виробляють понад 55% дешевої електроенергії,

3) ефективна комунікаційна політика і прозорість в діяльності.

Базуючись на цьому підґрунті, Енергоатом планує збільшити ядерні потужності з сьогоднішніх 13,8 ГВт до 24 ГВт у 2040 році».

У відповідь на питання модератора до учасників дискусії щодо залучення молодого покоління до атомної галузі пан Котін поділився позитивним досвідом Енергоатома у цій сфері. Особливий інтерес аудиторії викликала інформація стосовно підготовки персоналу для атомних електростанцій, дуальної освіти і підтримки студентів з міст-супутників у співпраці з профільними українськими ВУЗами.

Відповідаючи на запитання щодо підсумків кліматичної конференції COP-26, керівник НАЕК зазначив: на його думку, ядерне співтовариство надало чіткий і потужний сигнал про те, що ядерна енергетика є і буде частиною вирішення проблеми зміни клімату. Дедалі більше нових країн заявляють про своє бажання розвивати атомну енергетику. Крім того, можливості атомних електростанцій не обмежуються виробництвом чистої електроенергії. АЕС також можуть використовуватися для інших – неенергетичних – потреб:  централізованого опалення, опріснення та виробництва водню.

Під час обговорень учасники дійшли згоди, що ядерні технології розвиваються завдяки постійній та цілеспрямованій роботі над підвищенням безпеки та збільшенням їхньої конкурентоздатності.

Глобальні дослідження постійно підкреслюють роль ядерної енергії у світовому спрямуванні до декарбонізації, вважаючи її важливою для вирішення проблеми зміни клімату. Факти очевидні: світ, який прагне майбутнього без вуглецю, цінує ядерну енергію.