Керівники Енергоатома та Electricité de France обговорили перспективні напрями співпраці

Середа, 1 Грудень, 2021 - 10:47

30 листопада в рамках участі у Всесвітній ядерній виставці WNE-2021 т.в.о. президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін і голова правління та виконавчий директор французької компанії Electricité de France (EDF) Жан-Бернар Леві провели зустріч з актуальних питань двостороннього співробітництва. У розмові також взяв участь Посол України у Французькій Республіці Вадим Омельченко.

Сторони, зокрема, обговорили питання співпраці щодо реалізації наявних та майбутніх спільних проєктів у сфері експлуатації, модернізації й технічного обслуговування АЕС, а також можливостей впровадження нових ядерних технологій в Україні.

Керівник Енергоатома Петро Котін, відзначаючи високий рівень організації виставки, подякував пану Леві за запрошення на цей захід і можливість ознайомитися з останніми розробками та досягненнями провідних компаній різних країн в атомній промисловості. 

Пан Котін підкреслив важливість подальшої кооперації НАЕК «Енергоатом» та групи компаній EDF, оскільки і для України, і для Франції атомна енергетика відіграє надзвичайно важливу роль у забезпеченні населення й промисловості дешевою та низьковуглецевою електроенергією. EDF і Енергоатом – найбільші виробники атомної електроенергії в Європі, вони генерують відповідно понад 70% і понад 55% електроенергії в загальному енергобалансі своїх країн. 

Водночас Жан-Бернар Леві відзначив, що EDF є однією з перших компаній-партнерів наших АЕС, відіграла значну роль у становленні української атомної енергетики і готова продовжувати надання підтримки для забезпечення надійної та безпечної експлуатації діючих АЕС і розвитку атомної енергетики в Україні загалом.