Енергоатом готовий до осінньо-зимового періоду та підтримки стабільної роботи енергосистеми держави

Вівторок, 5 Жовтень, 2021 - 16:06

Енергоатом виконав усі організаційно-технічні заходи для підготовки атомних станцій України до осінньо-зимового періоду (ОЗП), під час якого працюватимуть щонайменше 14 енергоблоків вітчизняних АЕС.

Ще у травні цього року Дирекція Компанії видала наказ, за яким основними підрозділами були розроблені, затверджені та проводилися заходи щодо підготовки до роботи в ОЗП 2021/2022 років.

Задля контролю за виконанням робіт із підготовки підприємств атомної галузі до холодів створили центральні комісії під керівництвом головних інженерів та організували проведення не менше двох комплексних перевірок, – повідомив директор департаменту з експлуатації Виконавчої дирекції з виробництва та ремонту НАЕК «Енергоатом» Максим Шайна.

Також для забезпечення ефективного виробництва електричної енергії під час проходження осінньо-зимового періоду 2021/2022 років керівництвом Компанії заплановано оптимізувати графік планових ремонтів енергоблоків АЕС. Наразі завершено перехідні (з 2020-го на 2021 рік) планові ремонти чотирьох енергоблоків АЕС (ЗАЕС-5, РАЕС-3,4, ХАЕС-2). Протягом 2021 року також здійснили планові ремонти на дев’яти енергоблоках (ЗАЕС – 1,3,5,6; РАЕС - 1,2; ЮУАЕС – 2,3; ХАЕС – 1).

Загалом станом на кінець вересня цього року скорочення планових ремонтів становило 89,3 доби. На сьогоднішній день ремонтна кампанія відбувається за графіком – планові ремонти на трьох енергоблоках атомних станцій – ЗАЕС-2, 4;  ЮУАЕС-1 та поточний ремонт на енергоблоці РАЕС-3 будуть завершені вчасно.

«Виконані заходи дали можливість оптимізувати режими роботи (навантажень) енергоблоків АЕС таким чином, що в період ОЗП Енергоатом працюватиме максимальною кількістю енергоблоків – не менше 14-ти. При цьому прогнозна робоча потужність АЕС в листопаді – січні перевищує запропоновані НЕК «Укренерго» оптимальні показники, що дає можливість перевиконати оновлений прогнозний баланс електричної енергії ОЕС України у жовтні – грудні  2021 року на 2,8% та додатково виробити 650 млн кВт-год електроенергії», – зазначив керівник ДП НАЕК «Енергоатом»  Петро Котін.

НАЕК підтримує стабільну роботу енергосистеми України. Саме атомна генерація забезпечує 55% від усієї електроенергії, сумлінно виконуючи покладені на Компанію спеціальні обов’язки із забезпечення населення країни найдешевшою електроенергією по 15 копійок за 1 КВт, додав пан Котін.

Торік підготовка атомних електростанцій та інших відокремлених підрозділів ДП НАЕК «Енергоатом» до роботи в осінньо-зимовий період 2020–2021 років також проходила за графіком – Компанія якісно і своєчасно виконувала всі ремонти відповідно до Прогнозного енергетичного балансу Міністерства енергетики України. Під час проходження ОЗП 2020–2021 років працювали 11 енергоблоків вітчизняних АЕС, що було пов’язано із вимушеним зміщенням ремонтів енергоблоків на зимовий період через обмеження атомної генерації, встановлені колишнім міністром енергетики влітку 2020 року.