На ЮУАЕС проведено практичні навчання для секондистів Паризького центру ВАО АЕС

Вівторок, 21 Вересень, 2021 - 14:45

З 30 серпня по 17 вересня 2021р. у Дирекції НАЕК «Енергоатом та ВП ЮУАЕС представники Паризького центру Всесвітньої асоціації операторів, що експлуатують атомні електростанції (ПЦ ВАО АЕС), проводили навчання для фахівців ВП АЕС, які беруть участь у конкурсному відборі на посаду секондистів ПЦ.

Відповідно до Меморандуму, підписаного між ДП «НАЕК «Енергоатом», а також Московським і Паризьким центрами ВАО АЕС у жовтні 2019 р., Енергоатом співпрацюватиме з ПЦ за програмою «Партнерські перевірки» і зобов’язався щороку відряджати у регіональний центр своїх фахівців (секондистів). Їх робота полягатиме в участі у партнерських перевірках та місіях підтримки на АЕС світу, а також в інших заходах ПЦ.

На сьогодні двоє працівників Енергоатома (фахівці ВП РАЕС і ВП ЮУАЕС) пройшли всі етапи відбору і зараховані до складу секондистів ПЦ. Ще семеро працівників з українських АЕС успішно склали тест з англійської мови і продовжили участь у конкурсі. Навчання секондистів складалося з двох частин – теоретичної і практичної. Його мета полягала в ознайомленні майбутніх експертів з їх обов’язками, з методами і підходами ПЦ до проведення партнерських перевірок. Теорію секондисти вивчали в Дирекції НАЕК «Енергоатом». Практичне ж навчання проводилося на майданчику ВП ЮУАЕС: напрацьовувалися навички у таких областях перевірки як експлуатація, ремонт, підготовка та підвищення кваліфікації персоналу, робота з «білими картками».

Вітаючи учасників навчань, генеральний директор ВП ЮУАЕС Ігор Полович зауважив: «Я думаю, що секондисти отримали хороший досвід, який в подальшому зможуть застосовувати. Підвищення безпеки енергоблоків АЕС – це процес безперервний, ми готові до співпраці, готові вдосконалюватися разом з вами».

Практичне заняття секондистів не випадково відбувалося на ЮУАЕС, бо саме тут восени 2022 року вперше буде проведено партнерську перевірку Паризьким центром ВАО АЕС. Міжнародні експерти оцінюватимуть діяльність підприємства згідно з оновленим документом «Виробничі завдання та критерії їх виконання».

Голова команди тренерів майбутніх секондистів, керівник групи департаменту оцінки Паризького центру ВАО АЕС Пер Терен подякував керівництву та персоналу Южно-Української АЕС за відкритість і готовність співпрацювати: «Ми приїхали сюди, щоб підготувати нових кандидатів для команди ВАО Паризького центру. Це був дуже важливий тиждень не тільки для наших секондистів. Ми хотіли, щоб і станція набула нового досвіду. Для нас було важливо приїхати на ЮУАЕС і провести практичне заняття, яке згодиться під час підготовки до партнерської перевірки».

Команда тренерів та майбутніх секондистів вказали як на сильні сторони підприємства, так і на напрями, що потребують покращення. Проте під час майбутньої партнерської перевірки ці спостереження експерти враховувати не будуть, а в станції є час вдосконалити свою роботу.

Відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво, який підписали президент Енергоатома та голови рад керуючих Паризького і Московського регіональних центрів ВАО, українська атомна енергетична компанія до кінця 2021 року повинна відрядити до Паризького центру трьох своїх працівників і ще двох – у 2022 році.