Керівник Енергоатома відвідав майданчик з обладнанням Westinghouse у Південній Кароліні

Понеділок, 6 Вересень, 2021 - 09:01

В рамках поїздки до США керівник Енергоатома Петро Котін відвідав склади з обладнанням компанії Westinghouse Electric у Південній Кароліні, де зберігається устаткування для будівництва атомних реакторів Westinghouse. Саме це обладнання та комплектуючі планується використати для будівництва нового енергоблока на Хмельницькій АЕС за американською технологією АР1000, про що було підписано відповідний меморандум між двома компаніями.

«Ми оглянули основне обладнання реакторної установки АР1000, що вже виготовлено, зберігається на складі Westinghouse та готове до відвантаження, – розповів пан Котін. – Засвідчили, що умови зберігання задовільні та продукція знаходиться у відмінному стані. Більшість критичного обладнання зберігається під азотною подушкою. Повний комплект для реакторного острова у наявності. Таким чином ми зможемо значно скоротити терміни будівництва енергоблока, оскільки не потрібно витрачати час на виробництво цього обладнання».

Під час відвідання складського майданчика Петра Котіна супроводжували керівники Westinghouse – президент з енергетичних систем Девід Дюрхем та старший віцепрезидент з торгових операцій Еліас Гедеон, а також інші офіційні представники американської компанії.

Обговорення плану будівництва енергоблока АР1000 на Хмельницькій АЕС буде продовжено з Д. Дюрхемом та Е. Гедеоном у м. Києві вже наступного тижня.

Основу співпраці між Енергоатомом та Westinghouse з впровадження технології АР1000 в Україні заклали керівники обох компаній, П. Котін та П. Фрагман, підписавши відповідний меморандум 31 серпня ц. р. у м. Вашингтон, США у присутності Президента України Володимира Зеленського.