Енергоатом створює новий атестаційний орган на базі Атомремонтсервісу

П'ятниця, 3 Вересень, 2021 - 12:39

ДП «НАЕК «Енергоатом» продовжує застосовувати міжнародний досвід у процесі створення атестаційних органів. Нині Компанія створює новий атестаційний орган систем експлуатаційного неруйнівного контролю металу (СЕНК) на базі відокремленого підрозділу «Атомремонтсервіс». Персонал НАЕК проходитиме атестування за допомогою нової компетентної структури, що працюватиме відповідно до практичних рекомендацій Європейської системи з оцінки інспекцій ядерних установок (European network for inspection and qualification, ENIQ) та міжнародної практики.

2 вересня 2021 року це питання обговорили на нараді за участі фахівців Дирекції НАЕК «Енергоатом», Шведського агентства з радіаційної безпеки (SSM), Інституту енергетичних технологій (IFE, Норвегія), Шведського атестаційного органу (SQC), відокремлених підрозділів НАЕК «Атомремонтсервіс» та Рівненська АЕС, а також Держатомрегулювання України і Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки.

Для гарантування незалежності й неупередженості атестаційного органу він буде працювати під безпосереднім контролем з боку Держатомрегулювання. Такий підхід було використано в ході створенні атестаційного органу Швеції (SQC), який успішно працює з 1996 року й на власному прикладі довів свою безпечність та ефективність.

Учасники наради також обговорили стан виконання програми «Проєктування, виготовлення та постачання у ДП «НАЕК «Енергоатом» двох «закритих» тест-зразків корпусу реактора ВВЕР-1000/ВВЕР-440 зі зварним швом». Йдеться про тестові зразки з «вбудованими» помилками, які під час тестувань і мають виявити працівники НАЕК, конкретно – персонал Рівненської АЕС, на майданчику якої буде апробовано й впроваджено систему роботи українського атестаційного органу.

Фінансування проєкту здійснюється спільно урядом Норвегії (DSA) за участі норвезького Інституту енергетичних технологій (IFE) та шведським атестаційним органом (SQC).

Українська, норвезька та шведська сторони наголосили на важливості успішного завершення проєкту «закритих» тест-зразків та подальшої передачі досвіду Швеції у створенні нового атестаційного органу.