НАЕК «Енергоатом» та NuScale Power підписали меморандум щодо можливості впровадження малих модульних реакторів в Україні

Четвер, 2 Вересень, 2021 - 08:42

НАЕК «Енергоатом» та компанія NuScale Power у присутності міністра енергетики України Германа Галущенка підписали Меморандум про взаєморозуміння з метою вивчення можливості будівництва АЕС NuScale в Україні.

Відповідно до меморандуму, NuScale надаватиме підтримку Енергоатому з таких питань: експертиза технології малих модульних реакторів (ММР), в тому числі техніко-економічне обґрунтування запропонованих майданчиків; розробка термінів і проміжних результатів проєктів; дослідження витрат; технічний аналіз; ліцензування та дозвільна діяльність, а також інженерні дослідження та проєктування.

«Ми із задоволенням співпрацюємо з НАЕК «Енергоатом» з питань потенційного розгортання електростанції NuScale в Україні, – сказав генеральний директор NuScale Power Джон Хопкінс – Наші ММР продовжують викликати неабияке зацікавлення по всьому світу, і ми з нетерпінням чекаємо на можливість продемонструвати переваги цієї технології Енергоатому та народу України, які прагнуть декарбонізувати свій енергетичний сектор».

Своэю чергою керівник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін наголосив: «Ми раді розпочати співпрацю з американською компанією-розробником малих модульних реакторів NuScale Power. Наразі це єдина технологія, ліцензована найавторитетнішим у світі наглядовим органом США. Ми розглядаємо можливість будівництва ММР для їх використання на заміну вуглецевим тепловим електростанціям та збільшення маневрових потужностей в Об’єднаній енергосистемі України. Це також дозволить нам зберігати і зміцнювати наші позиції у світовій атомній індустрії, розвиваючи наукоємні перспективні проєкти».

Міністр енергетики України Герман Галущенко привітав підписання документа й зазначив: «Це чергове свідчення того, що співпраця в енергетичній галузі – один з ключових пріоритетів стратегічного партнерства між Україною й Сполученими Штатами. Мова йде про перспективи розвитку атомної енергетики в Україні у найближчі півстоліття».   

У серпні 2020 року ММР NuScale увійшов в історію як перший і єдиний малий модульний реактор, який отримав схвалення проєкту від Комісії з ядерного регулювання США. А у липні 2021-го Комісія зробила вирішальний крок на шляху до будівництва та впровадження цієї технології – видала нормативне рішення щодо ліцензування проєкту NuScale. Компанія продовжує вдосконалювати програми комерціалізації своєї технології ММР, яка зокрема передбачає розвиток ланцюжка поставок, розробку стандартного проєкту АЕС та планів введення її в експлуатацію.

 

Для довідки: NuScale Power розробила нову модульну атомну електростанцію з легководяним реактором, яка може застосовуватися для виробництва електроенергії, централізованого опалення, опріснення води, виробництва водню та застосування в інших технологічних теплових системах. Цей новаторський проєкт малого модульного реактора передбачає заводське виготовлення модуля NuScale Power Module ™, що здатний генерувати 77 МВт електроенергії за допомогою більш безпечної, меншої та  масштабованої версії технології реактора з водою під тиском.

Масштабована конструкція АЕС NuScale, яка може розмістити до чотирьох, шести або 12 окремих модулів, пропонує переваги безвуглецевої енергії та зменшує фінансові зобов'язання, пов'язані з ядерними установками гігаватної потужності. Мажоритарний акціонер NuScale – Fluor Corporation, глобальна інженерна, закупівельна та будівельна компанія з 70-річною історією в галузі комерційної атомної енергетики.