На Южно-Українській атомній станції завершується місія підтримки ВАО АЕС

Середа, 11 Серпень, 2021 - 13:17

На ЮУАЕС з 9 по 12 серпня проходить місія підтримки Всесвітньої асоціації операторів АЕС (ВАО АЕС) за темою: «Програма коригувальних заходів».

Місію організовано за результатами партнерської перевірки ВАО АЕС, що відбулася на атомній станції 2018 року. Разом з сильними сторонами та позитивними практиками в діяльності АЕС члени команди партнерської перевірки спільно з експертами з боку станції визначили, що в зазначеній області у підприємства є можливості для поліпшення своєї роботи.

Керуючись рекомендаціями міжнародних фахівців, керівництво ЮУАЕС звернулося до Всесвітньої асоціацію операторів атомних станцій з проханням організувати місію технічної підтримки, присвячену програмі коригувальних заходів. «Це свідчить про те, що Южно-Українська АЕС готова та хоче удосконалюватися в цій області, - підкреслює представник ВАО АЕС на южноукраїнському майданчику Наталія Буханько. - Склад команди у нас дуже кваліфікований. Це експерти з діючих атомних станцій і Лондонського офісу ВАО АЕС. А координатор місії Іван Гончаров - колишній працівник Южно-Української АЕС, тому добре знає як досягнення, так і проблеми станції. І це певною мірою теж сприяє успіху місії».

Через обмеження, пов'язані з пандемією COVID-19, місію підтримки організовано в онлайн-режимі. Тема навчання широка. Вона включає поводження з аномальними подіями, аналіз корінних причин цих подій, ключові показники в цій області, проведення самооцінок та ін. Разом з презентацією міжнародного досвіду велика увага приділяється обговоренню з фахівцями станційної практики.

Звіт експертної місії ВАО АЕС міститиме обов'язкові для виконання рекомендації з вдосконалення діяльності атомної станції в зазначеній області, тому його остаточній редакції передуватиме ретельний спільний аналіз командою експертів і фахівців ЮУАЕС з тим, щоб ці рекомендації були максимально ефективні. «Рівень взаємодії у перебігу місії дуже високий, це те, що ми називаємо командною роботою. Такий підхід дозволяє сподіватися, що очікувань, які покладає станція на цей захід, - поліпшення  діяльності з оцінки показників експлуатаційної безпеки, підвищення якості розслідувань і коригуючих заходів, а також проведення самооцінок - буде досягнуто», - зазначає Наталія Буханько.

Додатково

Всесвітню асоціацію операторів АЕС засновано в травні 1989 р. організаціями, що експлуатують атомні електростанції. Членство в ній дозволяє, враховуючи у своїй практиці досвід інших АЕС, досягти високих результатів і підвищити надійність експлуатації енергоблоків.

Місії технічної підтримки допомагають членам ВАО АЕС знайти шляхи ефективного поліпшення певного процесу перевіреним на практиці способом. Проведення місій технічної підтримки сприяє зміцненню зв'язків між членами ВАО АЕС, спрямованих на надання практичної цільової взаємодопомоги та підтримки.