Технології майбутнього: Енергоатом вивчає впровадження малих модульних реакторів в Україні

П'ятниця, 30 Липень, 2021 - 16:44

29 липня 2021 року віцепрезидент ДП «НАЕК Енергоатом» Хартмут Якоб взяв участь в організованому Міністерством торгівлі США засіданні робочої групи з питань малих модульних реакторів (ММР), яке пройшло в режимі онлайн-конференції. У дискусії також взяли участь посадовці державних інституцій США, компанії-власники технологій ММР та інші зацікавлені сторони.

У своїй презентації Хартмут Якоб зокрема відзначив: Енергоатом продовжує вивчати комплекс питань, що стосуються перспектив та проблем впровадження ММР в Україні – з урахуванням національної енергетичної стратегії. Він також повідомив про те, що НАЕК вже розпочинає співпрацю з низкою американських розробників ММР, та висловив сподівання на подальшу плідну роботу з іноземними партнерами у цьому напрямку.

«Енергоатом грає ключову роль у декарбонізації енергетичного сектору України, – підкреслив пан Якоб. – Від самого початку експлуатації АЕС в Україні атомна генерація запобігла викидам трьох мільярдів тонн CO2 в атмосферу, зокрема, 70 млн тонн у 2020 році». За його словами, наразі Компанія планує забезпечити безперервне зростання атомної енергетики в Україні, зокрема, за рахунок добудови енергоблоків № 3 та 4 Хмельницької АЕС.

Нагадаємо, на початку липня т.в.о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін у рамках Євразійського форуму зеленої енергетики та чистих технологій, організованого Міністерством торгівлі США, презентував перспективи впровадження в Україні технології ММР. Він зазначив, що Компанія уважно розглядатиме цю технологію, бо потреба у більш гнучких в експлуатації й маневрових потужностях АЕС невпинно зростає. На думку пана Котіна, вони є також перспективними з огляду на майже нульовий рівень викидів вуглецю.

Теги: