Відбулася вітрильна регата на Кубок Енергоатома

Вівторок, 27 Липень, 2021 - 14:12

Започаткована два роки тому, регата на Кубок Енергоатома вдруге зібрала учасників. Як і у перший раз, змагання проходили в Енергодарі на базі яхт-клубу «Борисфен» в акваторії Каховського водосховища.

За перемогу у вітрильних перегонах змагалися команди з різних міст і регіонів України: із Запоріжжя, Дніпра, Нікополя, Енергодара. Впродовж двох днів вони подолали три дистанції, кожна по 5 км. 

Цього разу дещо не пощастило з погодою: неймовірна спека, та ще й  повний штиль точно не найліпші умови для вітрильної регати. Проте спортсмени готові до будь-яких викликів, тож усі 15 яхт успішно дійшли до фінішу.

Переможцями у своїх категоріях стали екіпажі енергодарських яхт «Північна Кароліна» –  ¾ тонни і тонника «Гепард». З-поміж маленьких яхт (швертботів) перше місце виборов екіпаж «Gracia» з Енергодара, а серед мінітонників та півтонників – відповідно «Іntra» і «Таврія» з міста Нікополь. Всіх переможців нагородили кубками, грамотами та медалями від профспілки Енергоатома.

Голова федерації вітрильного спорту Енергодара Віктор Поліхранов подякував засновникам змагань, профспілці та керівництву Компанії й Запорізької АЕС за підтримку та допомогу в організації змагань. «Для яхтсменів, які брали участь у змаганнях, це була прекрасна можливість спортивної боротьби, отримання досвіду та позитивних емоцій», – зазначив він.

Вітрильний спорт сьогодні є дуже недешевим задоволенням, і яхт-клуб «Борисфен» один із небагатьох в Україні, який його зберіг та розвиває, передусім завдяки підтримці містоутворювальних підприємств – відокремлених підрозділів Енергоатома «Запорізька АЕС» і «Атоменергомаш».