Енергоатом провів зустріч з Агентством США з торгівлі та розвитку (USTDA)

Середа, 21 Липень, 2021 - 16:56

Т. в. о. президента Енергоатома Петро Котін провів зустріч із представниками Агентства США з торгівлі та розвитку (USTDA).

Керівництво компанії відзначило важливість українсько-американської співпраці й тієї допомоги, яка надається Україні Сполученими Штатами. Під час зустрічі були обговорені потенційні напрями двосторонньої співпраці, зокрема вивчення можливості впровадження малих модульних реакторів в Україні.

НАЕК «Енергоатом» презентувала своє бачення щодо перспектив малих модульних реакторів і можливостей їх впровадження в Україні в контексті викликів, що існують в енергетичному секторі держави. Окремо було наголошено на важливості адаптації національної нормативно-правової бази і налагодженні співпраці між регулюючими органами країн, де проходить процес сертифікації таких реакторів.

Американську сторону було також поінформовано про перспективні інвестиційні напрями можливої майбутньої співпраці з компаніями США, а саме щодо перспектив будівництва нових енергоблоків АЕС в Україні з використанням американських реакторних технологій, а також виробництва водню на базі потужностей АЕС.

Зі свого боку, Агентство США з торгівлі та розвитку презентувало свої можливості щодо надання фінансування та залучення технічної допомоги й висловило готовність посприяти у вирішенні питань, пов’язаних із реалізацією цих та інших проєктів в Україні.

Сторони домовилися продовжити подальшу комунікацію та обмін інформацією з питань, які обговорювалися під час зустрічі.