Представники Енергоатома відвідали завод компанії Westinghouse у Вестеросі

Четвер, 15 Липень, 2021 - 08:53

Двадцять перший рік поспіль триває ефективна спрівпраця НАЕК «Енергоатом» та американської компанії Westinghousе в галузі постачання свіжого ядерного палива для реакторів українських АЕС. Наразі на паливі Westinghouse працюють 6 із 15 українських атомних енергоблоків-«мільонників»: енергоблоки №2 і №3 Южно-Української АЕС та чотири енергоблоки Запорізької АЕС. Під час планово-попереджувального ремонту 2022 року перші тепловидільні збірки (ТВЗ) виробництва Westinghousе будуть завантажені також у реактор енергоблока №3 Рівненської АЕС.

Минулого року за присутності Президента України Westinghousе та Енергоатом підписали угоду про постачання ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-440 Рівненської АЕС. 10 червня цього року за участі міністра енергетики сторони уклали контракт на розробку і надання ліцензійної документації на паливні збірки для енергоблока №2 РАЕС.

Фахівці галузі та представники Регулятора неодноразово підтверджували: американське паливо має зразкові експлуатаційні характеристики та гарні економічні показники. 

Днями члени комісії НАЕК «Енергоатом» отримали змогу особисто переконатися у цьому – впродовж п’яти днів вони ознайомлювалися з процесом виготовлення тепловидільних збірок на заводі компанії Westinghouse Electric Sweden AB у шведському місті Вестерос. Йдеться саме про ТВЗ, призначені для першої поставки на Рівненську АЕС у цьому році. Також вони відвідали майданчик зберігання контейнерів ISO – стандартизованої тари, призначеної для перевезення таких вантажів, як тепловидільні збірки, автомобільним, залізничним, морським та повітряним транспортом.

Крім того, фахівці Енергоатома ознайомилися з комплектом технічної документації компанії Westinghouse, поміж якої – переліки відхилень при виготовленні ТВЗ-WR та їхніх комплектуючих, а також відремонтованих збірок і звіти про приймання після ремонту.

Комісія НАЕК «Енергоатом» підтвердила відповідність продукції, виготовленої заводом-виробником, вимогам технічної документації, а також відсутність дефектів або недоліків ТВЗ-WR. Отже, тепер ніщо не заважає оформленню підсумкового документа з якості для першої доставки ТВЗ виробництва Westinghouse на РАЕС у 2021 році.

 

Для довідки

Проєкт кваліфікації ядерного палива стартував 2000 року після підписання угоди між урядами США та України. Він розпочався з експлуатації шести дослідних касет виробництва Westinghouse на третьому енергоблоці Южно-Української АЕС. 2008 року підписали перший комерційний контракт з компанією Westinghouse. Під час впровадження палива Westinghouse на українських атомних станціях його конструктивно допрацювали та модернізували.