Енергоатом поступово підвищує потужність реакторів

Середа, 14 Липень, 2021 - 08:07

ДП «НАЕК «Енергоатом» як оператор чотирьох українських атомних електростанцій продовжує системно працювати над удосконаленням безпечного виробництва електроенергії й реалізовувати Комплексну зведену програму підвищення ефективності та надійності експлуатації енергоблоків атомних електростанцій (ПНЕ). Нею, зокрема, передбачене й поетапне підвищення потужності до 101,5% від номінальної всіх блоків АЕС України з типом реактора ВВЕР-1000.

Нараду щодо підвищення потужності реакторних установок днями провели на Хмельницькій АЕС. Йшлося про виведення на зазначені 101,5% блоків №1 та №2 ХАЕС.

На першому енергоблоці вже провели випробування з підвищення потужності до зазначених показників. Наразі, як розповів заступник головного інженера з експлуатації ХАЕС Євгеній Носиков, технічне рішення про введення цього режиму в дослідну експлуатацію погоджено Держатомрегулюванням і після завершення планово-попереджувального ремонту 2021 року планується її розпочати.

Під час робочої наради розглядалося питання проведення відповідних випробувань на енергоблоці №2 Хмельницької станції. При підготовці документів для цього керуватимуться модифікацією вже введеного в промислову експлуатацію блока №4 Рівненської АЕС. На нараді детально  обговорили порядок дій, намітили відповідні плани, згідно з якими режим підвищення потужності реакторної установки на другому блоці ХАЕС планується випробувати в рамках ще цієї паливної кампанії. А з переводом Х-1 та Х-2 на 101,5% потужності вже половина енергоблоків Енергоатома працюватимуть з підвіщеною віддачею.