Забито «золотий костиль»!

Понеділок, 12 Липень, 2021 - 14:15

Залізничну колію від станції Вільча до станції Янів протяжністю 43 км збудовано у рекордно короткий термін – як і обіцяла НАЕК «Енергоатом». Прокладання колії вели дві бригади залізничників, одна зі станції Вільча, друга – зі станції Янів. 9 липня 2021 року дві бригади зустрілися та забили «золотий костиль» у колію, яка з’єднала Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) із залізничною мережею України.

П’ять місяців тому, 3 лютого 2021 року, Кабінет Міністрів України Розпорядженням №91-р передав залізничну колію «Вільча – Янів» (зона відчуження, Іванківський район Київської області) на баланс НАЕК «Енергоатом». Ініціатором передачі виступила сама Компанія – з метою завершити будівництво у найстисліші терміни.

«Після передачі Енергоатом оперативно провів переговори з АТ «Укрзалізниця», яка виступила виконавцем робіт із прокладання полотна залізничної колії, уклав відповідний контракт та профінансував роботи, – повідомив генеральний директор ВП «Атомпроєктінжиніринг» Микола Божко. – Наразі завершуються роботи зі збору та вивозу залишків рослин і чагарників, від яких розчищали колію. Будівельники наводять остаточний лоск». Він додав: уже до 20 липня відбудеться прогонка першого пробного спецпотягу на ЦСВЯП з імітатором контейнера з відпрацьованим ядерним паливом.

Т.в.о. президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін зазначив, що протягом трьох років будівництво цієї під’їзної колії залишалося суттєвою перешкодою для запуску в експлуатацію першого пускового комплекску ЦСВЯП. Та вже у найближчий час туди доправлятимуть відпрацьоване ядерне паливо з трьох атомних електростанцій – Рівненської, Хмельницької й Южно-Української, – що зберігатиметься там протягом наступних ста років.

«Ми вдячні нашим партнерам з АТ «Укрзалізниця» за оперативну допомогу у завершенні реконструкції надважливої для роботи ЦСВЯП залізничної колії «Вільча-Янів», – сказав пан Котін. – Впевнений, що до Дня Незалежності нам вдасться завершити проходження всіх дозвільних процедур у Державній інспекції ядерного регулювання та доправити у Сховище перші контейнери з відпрацьованим ядерним паливом».

Теги: